Bilal Erdoğan kimin uçağına biniyor?..

Gündem çok sık değiştiğinden unutmuş olabilirsiniz!.. R. Erdoğan'ın talimatı ile Van Gölü kıyısına yapılacak olan 3'ncü saray için 'torba yasa'yla getirilen kanun hükümleri AYM'nin kararı ile iptal edilmişti.

Saray inşaat alanının gösterildiği kroki ile birlikte... 3'ncü sarayın inşasına, Bitlis'in Ahlat ilçesi, Kale Mahallesi, Kaleiçi mevkiinde toplam 32 dönümlük arazi üzerinde başlanmıştı.

Bölgenin çok önemli bir üniversitesinde görev yapan öğretim üyesi akademisyen dostum ile sohbet ediyordum. Söz döndü dolaştı, Ahlat'taki saray inşaatına geldi. Bazı iddiaları aktardı. Tekrarlamayacağım...

Duysanız siz de benim gibi "şehir efsanesi bunlar" der güler geçersiniz. Ama karşımdaki isim, "Prof. Dr." titri taşıyan ciddiyeti ile tanınan bir bilim insanıydı... Yine de "hocam sen bari yapma" demekten kendimi alamadım. Hoca, ısrarcıydı, kaynaklarının çok sağlam olduğunu iddia etti, "sen de araştır" dedi. İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ı telefonla aradım. Oral, aslen Ahlat'lıdır. Doğrucu Davutlardandır. Karşısındaki siyasi rakibi de olsa sadece bildiği, emin olduğu doğruları söyler. Spekülasyonlara muhalefet olsun diye itibar etmez. İbrahim Halil Oral'a  3'ncü saray inşaatının ne durumda olduğunu sordum. Oral, "Cumhurbaşkanlığı sarayı son sürat yapılmaya devam ediyor. Anayasa mahkemesi durdurdu ama defakto devam ediyor. Çalışmalar hiç durmadı olduğu gibi devam ediyor" diye cevap verdi.

-Özel uçak dediğiniz…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Semadirek Yunan adası mı?.. 21 Ağustos 2019 | 932 Okunma Bankacılığımız Araplara teslim edildi!.. 20 Ağustos 2019 | 1.534 Okunma Eyy Büyükelçiler... Aydın'ın işgalini alkışladınız!.. 18 Ağustos 2019 | 2.423 Okunma Büyükelçilerimiz Türk düşmanını nasıl alkışladı!.. 17 Ağustos 2019 | 3.455 Okunma Paran olsa da öl sistemi!.. 11 Ağustos 2019 | 3.131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar