ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Esad YPG yakınlaşması...

Geçen Salı günü kaleme aldığımız "YPG çekildi mi" başlıklı, yazıda , "Avrupa'dan da katılımlarla, ABD'nin PKK/YPG'ye isim değiştirerek yeni format attığı terör örgütü SDG'nin Rakka'ya bağlı Tabka yerleşkesinde hemen barajın yanı başında toplantısı vardı .

Ahmet Takan
Ahmet Takan Yeniçağ Gazetesi
19 Temmuz 2018 | 7.1 K

Geçen Salı günü kaleme aldığımız "YPG çekildi mi" başlıklı, yazıda , "Avrupa'dan da katılımlarla, ABD'nin PKK/YPG'ye isim değiştirerek yeni format attığı terör örgütü SDG'nin Rakka'ya bağlı Tabka yerleşkesinde hemen barajın yanı başında toplantısı vardı. SDG'nin 3'üncü konferansı... Tam kadro... Münbiç'teki YPG kadrolarının neredeyse tamamı bu toplantıya katıldı... Suriye için yapılacak anayasayı görüşeceklerdi. YPG'liler de cümbür cemaat bu toplantıya gidince çaktılar bize inceden haberi..." ifadelerine yer vermiştim.

Haberin peşini bırakmadık. Teferruata giremeden, PKK/YPG'nin en büyük bileşeni olduğu SDG'nin (Suriye Demokratik  Güçleri) 3'ncü konferansında alınan kararları bölgedeki güvenilir istihbarat kaynaklarımıza dayandırarak aktaracağım;

1- İşgal edilen yerlerde zaman geçirilmeden Münbiç'deki gibi halk meclisleri kurulacak.

2- Esad'la savaşın bitmesi için gerekirse taraflar arasında ara  buluculuk yapılacak. (Bu maddeye çok dikkat!.. SDG savaşı bırakıyor mu acaba?.. Diğer savaşan gruplar arasında ara buluculuk yapacaklar!..-aht-)

3- Afrin için gerekli hazırlıklar yapılacak. TSK'nın çekilmesi halinde ÖSO kuvvetleri imha edilecek.

4- Suriye için anayasa çalışmaları desteklenecek.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER