ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Türkiye'de 25'inci gün!..

Afrin'e gitmeden önce hatıra fotoğrafı mı çektiriyorlar? .

Ahmet Takan
Ahmet Takan Yeniçağ Gazetesi
13 Şubat 2018 | 5.6 K

Afrin'e gitmeden önce hatıra fotoğrafı mı çektiriyorlar?..

Yoo!.. Antalya'nın en lüks otellerinden birinde kamptalar çünkü... İçinde oldukları ebedi siyasi kamp tatilini, Mehmetçik cephede can verirken Antalya kampı ile taçlandırdılar!.. Bir zamanlar, tek bir şehit haberi geldiğinde, düğün-dernek, kamp, tatil her türlü programımızı anında iptal ederdik. Bırakın lüks otellerde keyif yapmayı sofraya bile oturamazdık. Televizyonu, radyoyu açamazdık karşımıza müzik eğlence programı çıkar da şehidimizin ruhunu incitiriz diye... Eğlenmeyi bırakın tebessümü bile haram sayardık... Onlarca şehidin geldiği o acı günlerde gazino modundan çıkmayan yayın kuruluşlarına lanet okurduk, en sert tepkimizi koyardık. Korkudan kuyruklarını kıstırıp anında yayın profillerini değiştirirlerdi. Yalandan da olsa ekranlarının bir köşesine Atatürk ve Türk Bayrağı koyup diğer köşesine siyah kurdele iliştirirlerdi.

Peki, şimdi o fotoğraftaki, Türk milliyetçilerinin tek temsilcisi olduğunu iddia eden siyasi partinin ileri gelenleri ne yapıyor?.. Televizyonlar canlı yayındayken, kürsüden, sallayıp savuruyor... Canlı yayın sona eriyor, otel lobilerinde, havuz kenarlarında bol neşeli muhabbetler... Yok öyle!.. "Yaa, yaptıkları siyasi değerlendirme toplantısı. Nerede yapacaklardı?" değil.. Ankara'daki en çok katlı dev Balgat binasının suyu mu çıktı?.. Bugüne kadar hepi topu 45 dakika süren il ve ilçe başkanları toplantıları hep Türkiye'nin en turistik merkezlerinde günlerce mi yapılıyordu?.. Tıkışıyorlardı Balgat salonuna, dinliyorlardı kutsal (!) yazılı kağıt konuşmasını... Alkış... Alkış... Çok şanslı olanlara "hareketin lideri" ile birer öz çekim.. Sonra yallah memlekete...

Peki bu fotoğraf ne?... Doktor Devlet Bahçeli ne yapıyor?.. Fotoğraf karesini Haber Türk gazetesinde ilgili haberi okurken gördüm. Çok ilgimi çekti.  Fotoğraf üstünde "Bahçeli toplantıya katılan kadın kolları üyelerinin fotoğrafını çekti" diyor. Doktor Bahçeli, elindeki cep telefonu ile fotoğraf çekiyor. Bunda bir gariplik var mı?.. Yok... Enteresan olan ne?.. Fotoğrafa göre, Bahçeli'nin sol tarafında koltuğa oturanların haline bir bakın hele!.. Vahşi Batı'nın en hızlı cep telefonu çeken kovboyları, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, aynı anda, pür neşe içinde, fotoğraf çeken Doktor Bahçeli'nin fotoğrafını çekiyorlar. Üçü de aynı yere odaklanmış; Doktor Devlet Bahçeli'ye... Sanki ilk defa görüyormuşçasına neşe içinde liderlerinin fotoğrafını çekiyorlar!..

İnanmazsanız bir de yan açıdan bakın.. Karelerinde, tek Doktor Bahçeli var!..

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER