Türkler uçak düşürme işini sevmiş Destek Yüzde 94

Artık devletler birbiri ile terör örgütleri üzerinden savaşıyor. Eski usul cephe savaşı kalmadı. Terör örgütleri var. Onlarla savaşan askerler var.Devletler ekonomi üzerinden birbiri ile savaşıyor.Ukrayna...

Artık devletler birbiri ile terör örgütleri üzerinden savaşıyor. Eski usul cephe savaşı kalmadı. Terör örgütleri var. Onlarla savaşan askerler var.
Devletler ekonomi üzerinden birbiri ile savaşıyor.
Ukrayna krizinden sonra Batı, Rus ekonomisini darboğaza soktu. Yeni savaş usulü böyle.
Yeni savaşlardan Kurtuluş Harbi menkıbelerine benzer hikâyeler çıkarmak zor. Babaanne torununun yorganını barutların üzerine serdi, kağnı arabası ile cepheye yardıma koştu hikâyesi çıkmaz.
Türkiye eski Türkiye değil. İnsanlar dışarıdan mal alıyor dışarıya mal satıyor, temsilcilik alıyor. Herkesin herkesle teması var; konuşuluyor, tartışılıyor.. Nereye varacağına dair akıl yürütülüyor. Dünyayı sadece Türk medyasından okumayan önemli bir kesim var. Onların ayakları yere basıyor.
...
Biz Rus uçağını neden düşürdük sorusuna ne kadar zamandır cevap arıyoruz.
Satır aralarında bir sürü ihtimal sıralandı. Son günlerde sıralanan bu ihtimallerden benim aklıma en çok yatanı; Rusya'nın pazara girmesinden sonra çıkmaza giren, devre dışı kalma ihtimalimiz beliren Suriye'de Amerika ve Avrupa'yı bizim tezimizi destekleyecek şekilde pozisyon almaya zorlamak için düşünülmüş bir hamle.
Gidişat hesaplarımızın tuttuğunu veya tutabileceğini gösteriyor mu belli değil.
Bunun ipuçlarını Türk medyasından çıkarmak da mümkün değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 516 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 460 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 459 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 277 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar