Sıradaki alçaklık

Geriye doğru çok gidince sonu gelmez.Bizim tarihimize 930'dan sonra bakıyorsun insanlar neredeyse günyüzü görmemiş. Çalıp oynayıp eğlendiği aralıklar var.. Günyüzü deyince onu...

Geriye doğru çok gidince sonu gelmez.
Bizim tarihimize 930'dan sonra bakıyorsun insanlar neredeyse günyüzü görmemiş. Çalıp oynayıp eğlendiği aralıklar var.. Günyüzü deyince onu kastetmiyorum.
Yıkılmış bir imparatorluk, harpten çıkmış bir millet.. Yokluk kıtlık. 10-15 sene sonra çok partili hayat.. 960'ta mola.. Kısa bir aralık.. 70'te mola.. Sonra iç karışıklıklar, gerilimler.. 80'de mola.. Sonra biraz soluklama 90 sonrası mola.. Sonra krizler.. Sonra başka gaileler.
Bir türlü sonu gelmiyor bu işlerin. Neden? Tek açıklaması darbeler mi?
...
Çok düşmanımız var deyince sorumluluk bitiyor mu?
Mesela son musallatımız FETÖ konusu.. Yahu tamam gaflete geldik, oraya sızdılar, buraya sızdılar, görmedik, uyanamadık, fark edemedik, nasıl oldu anlayamadık.. Hepsi tamam.. İyi de bu adamların açık rezaletleri de vardı. Mesela Kelime-i Tevhidi değiştirdiler.
La İlahe İllallah demek yeterlidir, dediler. Bizim Diyanetimiz, bizim ilahiyat fakültelerimiz, bizim diğer kurumlarımız bu kadar sene neden bir şey demedi?
Sırat köprüsü mizansenleri yapıp papazlarla hahamlarla kol kola atladılar.. Günlerce yayınladılar.. MGK'mız, üstüne vazife olan olmayan her konuya burnunu sokan güya ulusal güvenliğe bakan kurumlarımız, kurullarımız neden ses çıkarmadı?
Elimizden gelen tek şey 35 sene bekleyip sonra feryat figan bağırmak mı?
Alçaklar, namussuzlar hainler, insanlığın yüzkaraları.. Bu feryat figan tüketilen ömrümüzü geri getiriyor mu?
Bizi her on senede bir darbe olsa da olmasa da bir düşman bulup bağırttılar.
Madem elinizden/elimizden bir şey gelmiyordu, neden 40 sene 50 sene yüce devlet pompalaması yaptınız?
Her gelenin mazereti var: Efenim on yılların derdi.. İyi de her gelen aynı şeyi söylüyor.
Ara not: Hatırlar mısınız Ergenekon davalarına kadar Türk medyasında TSK ile ilgili tek satır eleştiri yer almazdı. Doğrusu alamazdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 499 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 456 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 450 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 262 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar