Ömür boyu çalışmama garantisi veren kanun...

Eski vali.. Ama merkezdekilere eski vali denmiyor galiba, yedekteki mi demek lazım, eski olmak için bekliyor mu demek lazım. Merkez valilerinden biri 657 sayılı kanuna takılmış. Bakın ne diyor:* 657 sayılı kanun bu ülkeye terörden...

Eski vali.. Ama merkezdekilere eski vali denmiyor galiba, yedekteki mi demek lazım, eski olmak için bekliyor mu demek lazım. Merkez valilerinden biri 657 sayılı kanuna takılmış.

Bakın ne diyor:
* 657 sayılı kanun bu ülkeye terörden, darbeden, kanserden, sistemden daha çok zarar veriyor. (vermiştir) Teknik ve yardımcı hizmetler başta olmak üzere kapsamı daraltılmalıdır.
* Risksiz, rekabetsiz, ömür boyu çalışmama garantili bu kanun kaldırılıp çalışanı koruyan iş kanunu ile devam şarttır.
* Anayasayı 50 kere değiştirin nafile.. Reformlar da bu kanunu (657) tahkim etmekten başka işe yaramıyor. Bu ülkede kamunun esas faaliyet alanı gereksiz istihdamı arttırmaya matuftur.. Kadro, ek gösterge ve ihaleden başka derdi olmayan bürokrasinin vesayetin esas dayanağı 657'dir.
...
Görevdeyken konuşursun bir dert.. Görevden ayrıldıktan sonra konuşursun başka dert..
Bu işi çok iyi beceren, şovmen gibi anlatan bir vali vardı: Recep Yazıcıoğlu.. Geriye dönüp bakınca "Yahu ne kadar keyifli anlatırdı"dan başka bir şey kalmadığını görüyoruz. Güzel anlatmış o kadar.. Milletin gazını almış, rahatlatmış, gülümsetmiş. Aslında bu da sistemin dolaylı yoldan tahkimatı.
Bizde konuşulan tartışılan konular karara bağlanmıyor ki..
Ne dedi geçen gün Başbakan: Onlar ne yaparsa yapsın biz nisan sonuna kadar anayasamızı yazıp meclise sunacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 329 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar