Böyle olur haşhaşinin darbesi…

Bu darbeciler ya gerçekten haşhaş içip bu işe soyundular ya da haşhaşi cuntasının arkasında ikinci bir cunta daha var, bunları gaza getirip öne süren sonra arkalarından çekilip hepsini mantar gibi...

Bu darbeciler ya gerçekten haşhaş içip bu işe soyundular ya da haşhaşi cuntasının arkasında ikinci bir cunta daha var, bunları gaza getirip öne süren sonra arkalarından çekilip hepsini mantar gibi açığa çıkaran bir cunta.. Belki başka bir hesabı olan bir cunta..
Bunlara katılma sözü veren subaylardan bazıları korkup yarı yolda makas değiştirmiş de olabilir.
İşin aslını bilmeden tahmin yürütüyoruz.. Karargâhta olup bitenler meydanlarda yaşananlar kadar vahim. 30 tane veya 300 tane çapulcu karargâhı devre dışı bırakabiliyor.
İşe bu tarafından bakınca bu yapının ordudaki mensupları için aptal denilebilir mi? Bu kadar aptal insan ordu içinde 15-20 sene gizlenebilir mi?
Genelkurmay Başkanı, maiyetinin de içinde olduğu bir ekip tarafından enterne edilmiş. Emir subayı, özel kalem müdürü.. İkincisi yıllardır yanındaymış. Bu kadar yıl oralarda barınabilmeleri ordunun zaafı mı, bu melanet yapının başarısı mı?
Hulusi Paşa geçen sene, "Bunlar sadece devlete değil, bu dine de zarar verdiler işin bu tarafının da millete anlatılması için çalışma yapılması lazım" diyen komutandır ama en yakınındakileri çözememiş.
Kuvvet komutanlarını rehin alanların içinde yakın hizmet ekibi var mıymış, bilmiyoruz.
....
TSK, askerî liseye öğrenci seçerken dahi kılı kırk yarardı. Ailesini, soyunu sopunu araştırırdı. Demek ki eleme kriterleri aptalcaymış. Annenin başı kapalı mı, baba rakı içiyor mu? Bu adamlar o barikatları aşarak gelmiş, girmiş, yükselmiş, amiral, general olmuş.
Ama istihbarat bu yapıyı çözememiş. Mezura ile etek boyunun ölçüldüğü bir dönem de olmuştu, başörtünün nasıl bağlanacağını tarif eden kuvvet komutanı da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 328 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar