Barışmak güzeldir…

İsrail'le anlaşıyormuşuz. Anlaşmışız. Ne güzel.Bu saatten sonra ne olmuştu da kavga etmiştik, sorusuna cevap aramanın faydası var mı?Mavi Marmara olayına paraleller kötü dedi diye iyi demek zorunda değiliz....

İsrail'le anlaşıyormuşuz. Anlaşmışız. Ne güzel.
Bu saatten sonra ne olmuştu da kavga etmiştik, sorusuna cevap aramanın faydası var mı?
Mavi Marmara olayına paraleller kötü dedi diye iyi demek zorunda değiliz. Absürt bir işti, eylemdi, önü sonu arkası iyi hesap edilememişti, faydası da olmadı zaten.
Bazılarımızda veya çoğumuzda mefhum-u muhalifinden hareketle yapılan işin iyi mi kötü mü olduğuna karar verme merakı var. İsrail'le anlaşmamıza en çok bozulan kim? Başımıza Mavi Marmara işini musallat eden dernek.. Ben aynı merakla iyi bir şey yaptığımızı düşünüyorum.
Keşke tez zamanda Mısır'la ilişkilerimizi geliştirsek.
Keşke Rusya ile aramızı düzeltsek.
Uçak düştüğü gün davul zurna çalanları görmüştüm.. Normaldi. Talimatı ben verdim deyip sonra el altından kumpasa bağlamak normal değildi. Kumpas olduğunu düşünen hadi uyanın millet uçak bile düşürebiliyoruz hem de Rus uçağı der mi?
...
Herhâlde dünyada bizim kadar sağa sola kırmızı çizgi çeken bir ülke yoktur. Ben kendimi bildim bileli kırmızı çizgilerimiz var, der dururuz. Çoğu solar gider. Daha işe yarayanını görmedim. Kıbrıs'ta 36 sene sağa sola çizgi çekip durduk. Farkındaysanız artık Kıbrıs konuşmuyoruz.
Kuzey Irak'ta az mı çizgi çizmiştik.
Barzani şimdi en iyi müttefikimiz.
Bize neydi Mısır'da kimin gelip kimin gittiğinden.
(Araya iki not ilave etmek istiyorum: Bir zamanlar MİT Müsteşarı Hakan Abi'nin ne kadar isabetli bir isim olduğunu anlatmak için İsrail'e düşmanlık pompalayan eyyamcı medyamız şöyle diyordu: İsrail tabii ki rahatsız olacak. Artık Ortadoğu'da eskisi gibi rahat at oynatamıyor, Hakan Abi var. Şimdi tekrar istihbarat paylaşımı başlayacakmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Bu devlet işi" demişler.. 11 Mayıs 2017 | 558 Okunma Hüsranla biten hikâye.. 10 Mayıs 2017 | 475 Okunma Şehirle beraber büyüyen çocuklar... 09 Mayıs 2017 | 472 Okunma Yaşanmış istihbarat fıkrası... 05 Mayıs 2017 | 329 Okunma Muhafazakâr-Lümpen 04 Mayıs 2017 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar