ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Türk Milleti mi Türkiye Milleti mi?

                Meclis’in Leyla Zana Kararı:Sevgili okurlarım, yazılarım da zaman zaman geçmişteki Türklerin (Özellikle Osmanlı Devletinin) birbirinden büyük zaferlerini, adaletlerini, cesaretlerini gururlanarak göğsüm kabara kabara yazıyorum .

Ahmet Öztürk
Ahmet Öztürk İstiklal
13 Ocak 2018 | 5.2 K

                Meclis’in Leyla Zana Kararı:

Sevgili okurlarım, yazılarım da zaman zaman geçmişteki Türklerin (Özellikle Osmanlı Devletinin) birbirinden büyük zaferlerini, adaletlerini, cesaretlerini gururlanarak göğsüm kabara kabara yazıyorum.

1 Kasım 2015 seçiminden sonra yemin ederken  “Türk milleti” yerine “Türkiye milleti” dediği için Anayasa'nın 81. maddesine uygun olmadığı gerekçesiyle, yemini kabul görmeyen HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın milletvekilliği devamsızlık gerekçesiyle düşürüldü!!!

Yemini kabul görmediği için hem genel kurul hem de komisyonlardaki yasama faaliyetlerine katılamayan, yasa önerisi ve önerge veremeyen Leyla Zana, yemin etmediği gerekçesiyle genel kurula da giremiyordu. Doğal olarak ta devamsızlık yapıyordu.

            Eğer Türkiye’nin tamamı Türk olsaydı zaten ülkenin ismi Türkiye Devleti değil Türk Devleti olur ve Leyla Zana’da zaten milletvekili olamazdı!!!

            Ancak güzel ülkemiz de yaklaşık 13 milyon Kürt/Zaza, 3 milyon Çerkez, 1 milyon Arap vb. irili ufaklı etnik gruplara sahip milletler var. Yani Leyla Zana “Türkiye Milleti diyerek ülkedeki, yaşayan bütün etnik gruplara saygı göstermişti!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER