Ahmet Öztürk
Ahmet Öztürk İstiklal

Yeni müfredat

13 Eylül 2017 | 36

            Müfredat Değişikliği:          

Hamdolsun ki yeni müfredatta müzik ders kitaplarında batı müziğinin ve çok sesliliğe ait konuların azaltılması, yerine de tasavvuf, dini ilahiler ve salavatlar getirilmiş olması çok daha iyi olmuştur. Çünkü biz batılı bir millet değiliz.

Yeni müfredatta yapılan değişikliklere sevinenler olduğu kadar, karşı çıkanlarda oluyor. Mesela MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bazı ders kitaplarından Mustafa Kemal Paşa ile ilgili içeriklerin çıkarıldığını söylüyor. Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü temsil eden ‘’ulu’’ önderin halkın bütününe daha fazla anlatılması gerekiyormuş. Sanki anlatılmıyormuş gibi. İlk mektepten taa üniversiteye kadar Mustafa Kemal Paşa anlatılıyor.

Bu vekilimize diyorum ki Mustafa Kemal Paşa’ya ‘’Ulu önder denilmez’’. Ben ‘’ulu’’ sıfatını Sultan Abdülhamid Han için ilk kullanan Necip Fazıl’a da katılmıyorum ‘’ulu’’ sıfatı bence yalnızca ve yalnızca ALLAH cc. için telaffuz edilmelidir. Yine bu vekilimize diyorum ki ‘’Türk değil Türkiye milleti demelisiniz’’ çünkü Kürtleri, Çerkezleri, Lazları, Arapları, Zazaları, Arnavutları vb. milletleri görmezden gelemezsiniz! Eğer gelirseniz, ayrımcılık çıkar! Irkçılık çıkar! Siz biz çıkar! Unutulmasın ki biz cihana hükmeden Osmanlı İmparatorluğu varisi bir ülkeyiz.

Kemalist eğitim son noktada daha ileri gitmiyor artık. Bu yüzden başarısız müfredatın tamamının değişmesi lazım geliyor.

Kemalist Zihniyet Hep Aynı Zihniyet:

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER