Yalan bir değil ki!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da açıkladı. Kibarca, “Ahmet Davutoğlu yalan söylüyor” dedi. 

Şentop, o dönem hem Anayasa Komisyonu Başkanı, hem de dokunulmazlık dosyalarının geldiği Anayasa ve Adalet Komisyonları üyelerinden müteşekkil “karma komisyon”un Başkanıydı. 

Sizden, bizden, Davutoğlu’ndan daha iyi bilecektir. 

Konu ne? 

Konu şu: 

Buyurmuştu ki Davutoğlu,  (Selahatin Demirtaş’ın dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili olarak): “Demirtaş’ın tutuklu olmasına ne ben ne partim bu çerçevede onay vermez yani olumlu görmez. (….) O zaman çıkıp açık şekilde kendim için kaldırmadığım dokunulmazlığı başka siyasiler için kaldırmam dedim ve dokunulmazlıkların bütün siyasilere teşmil edilebilecek şekilde genişletilmesini sağladım. Yani kendi dokunulmazlığımı kaldırmadan Başbakan olarak Demirtaş’ın dokunulmazlığının kaldırılmasına izin vermedim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Al Karadayı ve Özkök'ü, vur Başbuğ'a 19 Şubat 2020 | 2.876 Okunma İş Bankası'nı CHP'nin tasallutundan kurtarmak vatandaşlık görevidir 18 Şubat 2020 | 2.488 Okunma Hadi biraz da FETÖ'ye vur Tuncay! 17 Şubat 2020 | 3.672 Okunma Bu defaki daha kanlı olacakmış! 14 Şubat 2020 | 8.059 Okunma Boş konuşanların boş kalfası  12 Şubat 2020 | 4.541 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar