Schulz’un yaptığı alçakça değil miydi Sayın Davutoğlu?

Duy da inanma... Sayın eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektuba tepki göstermiş. 

Diyeceksiniz ki, “Mektup işi geçen haftanın konusuydu. Konuşuldu, bitti...”

Pek de öyle değil. 

Detaylı bir şekilde konuşulmadı. 

Daha doğrusu, mektuba misli görülmemiş tepki veren Sayın Davutoğlu henüz üzerine düşen özür görevini (burada eski defterleri açıyoruz) yerine getirmedi. 

Önce Sayın Davutoğlu’nun tepki tweetine bakalım... 

Barış Pınarı harekâtının başladığı günlerde “suskunları” oynayan, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine içinde “kahraman ordumuz” geçen açıklamalar yapan Davutoğlu, nedense (neden acaba?), Trump’ın skandal mektubunu aşırı ciddiye aldı ve birdenbire Erdoğan’sever kesildi. 

Bütün dünyanın (bu arada Amerika’daki habercilerin bile) alayla karşıladıkları mektuba Davutoğlu’nun tepkisi şöyleydi: “Sayın Cumhurbaşkanı’nın şahsında Türk milleti ve devleti rencide edilmiştir. Özür dilenmediği takdirde yarın yapılması gereken görüşmeler ve ABD ziyareti acilen iptal edilmelidir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Niçin Davutoğlu’na kimse güvenmiyor? 20 Kasım 2019 | 4.934 Okunma Senin vereceğin namus sözü bu kadar olur! 19 Kasım 2019 | 3.725 Okunma Ahmet Altan’ı yakan FETÖ’cü 15 Kasım 2019 | 6.179 Okunma Şu sırıtan adama bir lafınız olmayacak mı? 13 Kasım 2019 | 6.083 Okunma Siz bunu da yaparsınız! 12 Kasım 2019 | 4.412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar