Mahkemede kıvırmak yok!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturuyor" sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenledi. 

Ne demişti Kılıçdaroğlu? 

"FETÖ’nün her ayağını ortaya çıkardılar. Baklavacı ayağı, sanayici ayağı, esnaf ayağı, gazeteci ayağı, bilmem ne bilmem ne. Bir şey eksik... FETÖ’nün siyasi ayağı. Bunu söylüyorum mahkemeye de vermiyorlar. Çünkü götürüp delilleri önüne koyacağız.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun istediği oldu. Mahkemeye verildi. 

Duruşmada, elindeki “delilleri” tek tek ortaya koymalıdır. 

“AK Parti’de 4 adet bakan, 120-180 civarında milletvekili ByLock kullanıcısı” demişti. 

Bununla kalmamış, bir “kitapçık”tan söz etmişti... Bu kitapçıkta, darbenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanının ismi yazıyormuş. 

Bu kitapçığı da “delil” olarak sunmalıdır mahkeme heyetine. 

Bunu yapamıyorsa, birazdan sıralayacağım sorulara cevap vermelidir. 

Hatırlayalım, “darbenin siyasi ayağı” cümlesi, önce HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından dile getirilmişti. 15 Temmuz'un getireceklerinden memnun olması gereken Demirtaş, darbe girişiminden çok rahatsızmış gibi, “Bu darbenin siyasi ayağının üzerine niçin gidilmiyor?” diye sormuştu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toprak bütünlüğüne saygı, öyle mi? 16 Ekim 2019 | 4.701 Okunma Bu NATO neden güven vermiyor? 15 Ekim 2019 | 3.515 Okunma Ben bu Ekrem Müdafa’dan çok sıkıldım! 14 Ekim 2019 | 5.327 Okunma Bu iki arkadaş kimden ne kaçırıyor? 11 Ekim 2019 | 6.462 Okunma Demiştim: Bu ABD sizi satar! 09 Ekim 2019 | 6.288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar