Mahkemede kıvırmak yok!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturuyor" sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenledi. 

Ne demişti Kılıçdaroğlu? 

"FETÖ’nün her ayağını ortaya çıkardılar. Baklavacı ayağı, sanayici ayağı, esnaf ayağı, gazeteci ayağı, bilmem ne bilmem ne. Bir şey eksik... FETÖ’nün siyasi ayağı. Bunu söylüyorum mahkemeye de vermiyorlar. Çünkü götürüp delilleri önüne koyacağız.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun istediği oldu. Mahkemeye verildi. 

Duruşmada, elindeki “delilleri” tek tek ortaya koymalıdır. 

“AK Parti’de 4 adet bakan, 120-180 civarında milletvekili ByLock kullanıcısı” demişti. 

Bununla kalmamış, bir “kitapçık”tan söz etmişti... Bu kitapçıkta, darbenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanının ismi yazıyormuş. 

Bu kitapçığı da “delil” olarak sunmalıdır mahkeme heyetine. 

Bunu yapamıyorsa, birazdan sıralayacağım sorulara cevap vermelidir. 

Hatırlayalım, “darbenin siyasi ayağı” cümlesi, önce HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından dile getirilmişti. 15 Temmuz'un getireceklerinden memnun olması gereken Demirtaş, darbe girişiminden çok rahatsızmış gibi, “Bu darbenin siyasi ayağının üzerine niçin gidilmiyor?” diye sormuştu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O hanımefendi aslında 17 Eylül 1961'de ölmüştü 18 Eylül 2020 | 180 Okunma Önce bu lanetli sessizliği kırın, sonra kahvaltıya gidersiniz 16 Eylül 2020 | 1.161 Okunma Canan Hanım diyor ki, CHP artık Atatürkçü bir parti değil 15 Eylül 2020 | 926 Okunma Bu kahvaltı işi daha çok su kaldırır Ahmet Bey! 14 Eylül 2020 | 2.434 Okunma Elinin kanıyla Demirtaş ve Ahmet Altan 11 Eylül 2020 | 4.074 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar