FETÖ’nün Başbakanı...

Kemal Kılıçdaroğlu, grupta yaptığı konuşmada şöyle bir talepte bulunmuştu: “15 Temmuz’un bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakanı vardı. Bu ortaya çıkarılsın."

Bence de çıkarılsın... 

Ki, istikbaldeki darbenin başbakanı kim olacak, anlayabilelim... 

Önce “15 Temmuz’un Başbakanı kimdi?” yahut “kim olacaktı” sorusunun cevabını bulmamız gerekiyor. 

Emine Ülker Tarhan bu soruyu (üstelik dört yıl kadar önce) şöyle cevaplamıştı: “Bir süredir CHP ve cemaat ittifak halinde. Kılıçdaroğlu elinde bir takım tapelerle iki seçim geçirdi. Bunlar yasal dinlemeler de değil. İnternete düşmüş illegal kayıtları sürekli okuyor.”

Evet, Emine Ülker Tarhan bu açıklamayı yaptığında, kendisinin de belirttiği gibi, hepi topu iki seçim dönemini geride bırakmıştık. Sonrasında, dört seçim daha yaşadık. Kılıçdaroğlu bu dört seçim dönemini de “sürekli okumalar”la geçirdi. Ya tape okudu, ya da tape dostluğundan kalma “ezberlerini” tekrarladı. 

Bu “sürekliğin” (bir diğer ifadeyle istikrarın) karşımıza çıkardığı ittifakı konuşmamız gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tasarruf diyen zat halkı böyle kazıklıyor 06 Nisan 2020 | 3.955 Okunma Tiktokçunun kini bitmeyecek mi? 03 Nisan 2020 | 6.062 Okunma AB işi ilelebet yatar 01 Nisan 2020 | 3.163 Okunma Kasten toplu biniş 31 Mart 2020 | 5.294 Okunma Virüs filan dinlemiyorlar... Yalana devam! 30 Mart 2020 | 6.577 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar