FETÖ’nün Başbakanı...

Kemal Kılıçdaroğlu, grupta yaptığı konuşmada şöyle bir talepte bulunmuştu: “15 Temmuz’un bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakanı vardı. Bu ortaya çıkarılsın."

Bence de çıkarılsın... 

Ki, istikbaldeki darbenin başbakanı kim olacak, anlayabilelim... 

Önce “15 Temmuz’un Başbakanı kimdi?” yahut “kim olacaktı” sorusunun cevabını bulmamız gerekiyor. 

Emine Ülker Tarhan bu soruyu (üstelik dört yıl kadar önce) şöyle cevaplamıştı: “Bir süredir CHP ve cemaat ittifak halinde. Kılıçdaroğlu elinde bir takım tapelerle iki seçim geçirdi. Bunlar yasal dinlemeler de değil. İnternete düşmüş illegal kayıtları sürekli okuyor.”

Evet, Emine Ülker Tarhan bu açıklamayı yaptığında, kendisinin de belirttiği gibi, hepi topu iki seçim dönemini geride bırakmıştık. Sonrasında, dört seçim daha yaşadık. Kılıçdaroğlu bu dört seçim dönemini de “sürekli okumalar”la geçirdi. Ya tape okudu, ya da tape dostluğundan kalma “ezberlerini” tekrarladı. 

Bu “sürekliğin” (bir diğer ifadeyle istikrarın) karşımıza çıkardığı ittifakı konuşmamız gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu iki Bey’in derdi ne? 21 Ağustos 2019 | 6.066 Okunma Tekrar Bodrum’a kaçtı! 20 Ağustos 2019 | 3.537 Okunma Hakikaten tatil ona çok yakışıyor! 19 Ağustos 2019 | 4.827 Okunma Babacan ve Davutoğlu Akşener’in şamar oğlanı mı? 16 Ağustos 2019 | 4.606 Okunma Dünya liderinin bayramlık halleri 14 Ağustos 2019 | 3.603 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar