Ahmet Kekeç
Ahmet Kekeç Star

Evet, hanımefendi... İnciniyoruz!

16 Şubat 2017 | 2.5 K

Hakkında 7 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlanan CHP Parti Meclisi üyesi Saliha Sera Kadıgil, olayın şokunu yaşıyor...

Bu kuru haber cümlesinin bize anlattığı şey şu:

Sera Hanımefendi meselenin buralara geleceğini, bu kadar büyüyeceğini tahmin edememiş.

Bunu ifadesinde de belirtiyor: “Geçmişte yaptığım paylaşımlar gündeme getirildi...”

Demek istiyor ki, “Çok eskiden, internet üzerinden yaptığım paylaşımların yeniymiş gibi sunulmasını ve aleyhimde iddianameye dönüşmesini beklemiyordum. Bu haksızlık...”

Sera hanımefendinin “çok eski” dediği tarih, o kadar da eski değil. 2010, 2011 tarihlerini kapsıyor... “Mürur-u zaman”a sığınmak istiyorsa, sosyal medya hesabında açık bulunan mesajlar için böyle bir şey söz konusu değil. Geçmişte yaptığınız paylaşımları hâlâ kullanımda tutuyorsanız, buradan türeyebilecek sonuca razı olmak durumundasınız.

Sera hanımefendinin paylaşımlarını hatırlatmak istemiyorum.

Şu kadarını söyleyeyim:

Ezan ve şehitler konusunda biçimsiz sözler sarf ediyor... Nasıl derler, okuduğunuzda rahatsız oluyorsunuz. Mukabelede bulunmak istiyorsunuz... En hafif ifadesiyle “Pes be bacım” diyorsunuz.

Hakikaten pes...

Sera hanımefendi bundan bir süre önce gözaltına alındı. Sonra salıverildi.

Bence gerekmezdi.

Samimi hissiyatım budur. Bence gözaltını gerektirecek bir cürüm değildi işlediği. Bu ve benzeri cürümler, ismini “halk”tan alan bir partinin mensupları tarafından sürekli tekrarlanıyor.

Mesela, Kemal Kılıçdaroğlu diye biri var.

Sera hanımefendinin PM üyeliğini yaptığı partinin genel başkanıymış.

Bu beyefendi, neredeyse her ağzını açtığında, içinde küfür ve hakaret sözcüklerinin geçtiği son derece öfkeli cümleler kuruyor.

Devamını Oku