Yüzeye çıkmak için dibe vurmak istiyorlar

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu hafta 'Yüzeye çıkmak için dibe vurmak istiyorlar' başlıklı yazısını kaleme aldı.

CHP açısından manzara-i umumiye şöyle:

- İŞLEVSİZLİK İSYANI: Can Atalay kararı karşısında CHP’nin işlevsizliği, bütün muhaliflerin dilinde. “Böyle muhalefet olmaz olsun” deniyor.

*

- İZMİR KARGAŞASI: Özgür Özel, partideki değişimi kanıtlamak adına İzmir’i darmadağın etmiş durumda. Her ilçeden ayrı bir ses çıkıyor.

*

- NAZİK BAŞKALDIRI: Tunç Soyer, nazik bir başkaldırı içinde. “Adil olmayan bir karar alındı” diyor. “Anket sonuçlarına uyulmadı” diyor.

*

- AKŞENER’İN HÜCUMU: Meral Akşener, doğrudan İmamoğlu’na yükleniyor. Hem de ne yüklenme! İmamoğlu’na “Saraçhane” diye isim takmış.

*

- MİKSER İMAMOĞLU: İmamoğlu, “Benim önceliğim belediyeyi kazanmak” diyerek kenarda durmuyor. Partinin adaylarına karışıyor, mikser gibi karıştırıyor partiyi.

*

- DEM TEHDİDİ: Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, resmen aday olmak için başvurmuş durumda. DEM’in nefesi, partinin ensesinde.c

*

- ALEVİ KÜSKÜNLÜĞÜ: Kemal Kılıçdaroğlu yanlıları, resmen ayağa kalkmış durumda. “Aleviler budanıyor” algısıyla Alevilerin partiye küsmesine oynuyorlar.

*

- ESKİ ORTAKLAR ARAZİ: Saadet, DEVA, Davutoğlu, hatta Gültekin Bey bile CHP’nin kıyısından geçmiyor. Saadet adayı, İmamoğlu’na vuruyor da vuruyor.

*

Sanırım CHP, önümüzdeki yerel seçim için...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Memnuniyetsizler korosu KAAN için ne diyecek 22 Şubat 2024 | 1.569 Okunma Yeter ki onursuz olmasın siyaset 20 Şubat 2024 | 1.412 Okunma Ali Yerlikaya Kürtçe tiyatro yasağını yasakladı 19 Şubat 2024 | 2.243 Okunma Sarıgül sorumlu devlet adamı gibi 16 Şubat 2024 | 2.757 Okunma Gürsel Tekin de dava adamı değilmiş 15 Şubat 2024 | 5.670 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar