Şu beş yalın gerçeği kafasına vura vura anlatmalıyız Trump’a

GERÇEK BİR: Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonunu Kürtlere karşı bir operasyon olarak gösterme! Çünkü bu operasyon Kürtlere karşı değil, PKK/PYD’ye karşıdır.

GERÇEK İKİ: Suriye’de kurulması planlanan devleti bir Kürt devleti olarak takdim etmekten vazgeç! Çünkü orada kurulması planlanan devlet bir Kürt devleti değil, PKK/PYD devletidir.

GERÇEK ÜÇ: Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü mücadeleyi, Türkler ile Kürtlerin savaşı olarak görme, gösterme! Çünkü bu Türkler ile Kürtlerin savaşı değil, Türkiye’nin PKK’ya karşı mücadelesidir.

GERÇEK DÖRT: Suriye’de kendinize kara ordusu olarak görüp silahlandırdığınız güçleri “Kürt güçleri” olarak yansıtma! Çünkü siz Kürtleri değil, PKK/PYD’yi destekleyip silahlandırdınız.

GERÇEK BEŞ: İkide birde Türkler ile Kürtler arasında bir düşmanlık varmış gibi, Kürtler ile PKK özdeşmiş gibi konuşma! Çünkü bu yaptığın hem çok büyük bir cehalet, hem de çok büyük bir ayıp. 

 

TRUMP NASIL BİRİ�

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ümit Özdağ bombası nasıl patladı? 21 Ekim 2020 | 7.663 Okunma Bekir Coşkun’un ardından 20 Ekim 2020 | 7.185 Okunma Vali Bey’in alması gereken kurslar 19 Ekim 2020 | 7.738 Okunma Garo Paylan’a vicdani noktadan bir sesleniş 18 Ekim 2020 | 4.601 Okunma Aranan aday niye Ahmet Necdet Sezer olmasın ki? 17 Ekim 2020 | 4.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar