‘Orada ne işimiz var’ sorusunun cevapları

Azerbaycan’da şöyle bir işimiz var: Aynı dili konuştuğumuz kardeşlerimizin topraklarına bir saldırı düzenlendi. Kardeşlerimiz vatan savunmasında. Bizim de onların yanında olmak gibi bir insanlık görevimiz var. İşimiz budur.

Azerbaycan’da şöyle bir işimiz var:

Aynı dili konuştuğumuz kardeşlerimizin topraklarına bir saldırı düzenlendi. Kardeşlerimiz vatan savunmasında. Bizim de onların yanında olmak gibi bir insanlık görevimiz var. İşimiz budur.

Libya’da şöyle bir işimiz var:

Meşru hükümet, bizi yardıma çağırdı. Davete icabet ettik. Ayrıca meşru hükümetle dünyayı afallatan bir anlaşma imzaladık. Yani çıkarlarımıza da gayet uygun bir sonuç aldık. İşimiz buydu yani.

Doğu Akdeniz’de şöyle bir işimiz var:

“Mavi vatan” diye bir vatanımız var bizim... Ellerinden gelse vatanımıza adım atmamıza bile izin vermiyorlar. Biz de “Orası bizim vatanımız yahu” diyerek gemilerimizi gönderdik. İşimiz böyle bir şeydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genco Erkal’a açılan dava: Zincirleme lüzumsuzluklar 26 Kasım 2021 | 2.041 Okunma Soğan ekmek yerlermiş 25 Kasım 2021 | 9.353 Okunma PKK ile ilişkiler nasıl minimize edilebilir? 23 Kasım 2021 | 1.823 Okunma Gelin, helalleşelim 22 Kasım 2021 | 3.413 Okunma Merkez Bankası eski başkanından trol yaratan karanlık 21 Kasım 2021 | 2.844 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar