‘Orada ne işimiz var’ sorusunun cevapları

Azerbaycan’da şöyle bir işimiz var: Aynı dili konuştuğumuz kardeşlerimizin topraklarına bir saldırı düzenlendi. Kardeşlerimiz vatan savunmasında. Bizim de onların yanında olmak gibi bir insanlık görevimiz var. İşimiz budur.

Azerbaycan’da şöyle bir işimiz var:

Aynı dili konuştuğumuz kardeşlerimizin topraklarına bir saldırı düzenlendi. Kardeşlerimiz vatan savunmasında. Bizim de onların yanında olmak gibi bir insanlık görevimiz var. İşimiz budur.

Libya’da şöyle bir işimiz var:

Meşru hükümet, bizi yardıma çağırdı. Davete icabet ettik. Ayrıca meşru hükümetle dünyayı afallatan bir anlaşma imzaladık. Yani çıkarlarımıza da gayet uygun bir sonuç aldık. İşimiz buydu yani.

Doğu Akdeniz’de şöyle bir işimiz var:

“Mavi vatan” diye bir vatanımız var bizim... Ellerinden gelse vatanımıza adım atmamıza bile izin vermiyorlar. Biz de “Orası bizim vatanımız yahu” diyerek gemilerimizi gönderdik. İşimiz böyle bir şeydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Garo Paylan’a vicdani noktadan bir sesleniş 18 Ekim 2020 | 4.114 Okunma Aranan aday niye Ahmet Necdet Sezer olmasın ki? 17 Ekim 2020 | 4.717 Okunma Susup susup susup ışık olayında konuşmak 16 Ekim 2020 | 7.324 Okunma Anayasa Mahkemesi palyaçoluk yeri değildir 15 Ekim 2020 | 6.841 Okunma Peki, iyi tamam... Sunmayın halkoyuna 13 Ekim 2020 | 3.938 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar