Ne iş Danıştay?

Siyasi partilerin “Andımız” konusundaki tutumları aşağı yukarı şöyle:AK PARTİ: Danıştay’ın verdiği kararı Anayasa’ya aykırı buluyor. Bütün sözcüleri benzer...

Siyasi partilerin “Andımız” konusundaki tutumları aşağı yukarı şöyle:

AK PARTİ: Danıştay’ın verdiği kararı Anayasa’ya aykırı buluyor. Bütün sözcüleri benzer açıklamalar yapıp Danıştay’ı eleştiriyorlar.

CHP: Önümüzdeki yerel seçimde HDP tabanından oy almayı düşündükleri için olaya bodoslama dalmıyorlar. Partinin önde gelen isimlerinin çoğu susuyor!

HDP: Karara net bir şekilde destek vermeyen parti... Irkçı olarak nitelendirdikleri ‘Andımız’ın yeniden yürürlüğe girmesini geriye gidiş olarak görüyorlar!

MHP: Genel merkez binasına astıkları kocaman Andımız pankartıyla nerede durduklarını gösterdiler... “Andımız”dan yana tavır alıyorlar.

İYİ PARTİ: MHP’nin bir adım önüne geçmek için “Andımız” konusunda mübalağalı bir tutum içindeler. Bütün sözcüler, Danıştay kararını hararetle destekliyor.

Buradan çıkan sonuçlar şunlar:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Metrobüs sapığının partisi pırtısı falan 25 Nisan 2019 | 5.346 Okunma Sen insan değilsin 23 Nisan 2019 | 7.385 Okunma Bu linç güruhunun teröristten farkı yok! 22 Nisan 2019 | 9.130 Okunma Ekrem İmamoğlu’na karşı nasıl muhalefet yapılır? 21 Nisan 2019 | 7.715 Okunma Ne yani? Bu seçimi Canan Kaftancıoğlu’nun domuzu mu kazandı? 20 Nisan 2019 | 11.621 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar