Helalleşmeye hevesli olan tek bir kişi var

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ın bugünkü (16.08.2022)''Helalleşmeye hevesli olan tek bir kişi var'' başlıklı yazısı.

Muhalefet kesiminde helalleşmeye hevesli tek kişi var.

O da Kemal Kılıçdaroğlu.

Onun dışında kalanların genel durumu ise aşağı yukarı şöyle:

“Helalleşme” sözcüğünden tiksiniyorlar. “Biz helalleşecek bir şey yapmadık ki” diyorlar, başka da bir şey demiyorlar. “Ne helalleşmesi! Onlara günlerini göstereceğiz” duygusundalar. Henüz zafer kazanmamışken sanki zafer kazanmışlar gibi rövanş rüyaları görüyorlar. AK Parti’nin kıyısından köşesinden geçmiş olanlara bile düşman kesiliyorlar. İntikam alacakları günlerin hayalini kuruyorlar. Geçmişte yaptıkları ayrımcılıklarla ilgili hiçbir pişmanlık duymuyorlar. Ne pişmanlığı! Geçmişte herhangi bir ayrımcılık yaptıklarını kabul etmeye bile asla yanaşmıyorlar. Nefret ediyorlar ve bununla gurur duyuyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dramı işte tam da buradadır:

“Helalleşme” olgusuna kendisi dışında hiç kimseyi ikna edemiyor.

Helalleşme toplantılarının, helalleşme söylemlerinin, helalleşme ataklarının, helalleşme propagandasının...

Sürekli güme gitmesinin tek nedeni budur.

RÜŞDİ OLAYINDA VAR BİR ÇAKALLIK

SENELER seneler geçmiş. Selman Rüşdi unutulmuş gitmiş. Şeytan Ayetleri’nin üzerini küf kaplamış. Humeyni’nin fetvasını hatırlayan yok. Şeytan almış götürmüş. Satamadan getirmiş. Falan fıstık.

Böyle bir ortamda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kurumsal CHP’ye bir sesleniş: Uzak dur şu tiplerden 29 Eylül 2022 | 3.080 Okunma Varsın faşist olsun yeter ki Putin’e karşı olsun 27 Eylül 2022 | 1.873 Okunma Bir kusurcuğu var Kılıçdaroğlu’nun 26 Eylül 2022 | 4.134 Okunma Sen adamı gerçekten çıldırtırsın Miçotakis 25 Eylül 2022 | 1.460 Okunma New York izlenimleri... Asansörde birden Lavrov kapıda İngiltere Başbakanı 24 Eylül 2022 | 2.163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar