Fahrettin Koca: Dün bilimin dediğini yaptık bugün de bilimin dediğini yapıyoruz

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu hafta 'Fahrettin Koca: Dün bilimin dediğini yaptık bugün de bilimin dediğini yapıyoruz' başlıklı yazısını kaleme aldı. Son günlerde “COVID yükseldi, acil kapanma lazım, aşı kampanyası başlatılmalı” türü çağrılar geliyor değişik çevrelerden. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu...

Son günlerde “COVID yükseldi, acil kapanma lazım, aşı kampanyası başlatılmalı” türü çağrılar geliyor değişik çevrelerden. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu çağrılara yönelik beş maddelik cevabı var:

*

- BİR: COVID-19 ilk çıktığında tamamen bilimin yol göstericiliğinde adımlar attık. En radikal önlemleri almaktan kaçınmadık. Aşı uygulamasını teşvik ettik. Bunları milletle uyum içinde yürüttük. Çünkü bilim, o zaman bunu söylüyordu.

*

- İKİ: Bugün bilim bize şunu söylüyor: COVID-19, artık griple eş değer durumdadır. COVID-19, griple nasıl mücadele ediliyorsa öyle mücadele edilecek bir hastalığa dönüşmüştür. Toplu aşı kampanyasına gerek yok. Kapanma benzeri tedbirlere gerek yok.

*

- ÜÇ: Küresel ve yerel propaganda ağı, bilimsellikten uzak bir faaliyet içinde. Kapanma istiyorlar. Aşı diye tutturuyorlar. Aşı üreticileri, ürettikleri ürünün daha fazla alıcı bulmasını isteyebilir. Ama bilim buna bakmaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti’nin kararı AK Parti’nin durumu 07 Aralık 2023 | 3.927 Okunma Altın Kelebek’in anlam ve önemi 05 Aralık 2023 | 1.537 Okunma İsrail’in suçlarının kanıtı işte bu kitapta 04 Aralık 2023 | 1.623 Okunma Dubai uçağında Seçil ve fenomenler için net bir istikamet verdi 03 Aralık 2023 | 1.158 Okunma Yedi büyük günahın en fenası: Açgözlülük 01 Aralık 2023 | 2.227 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar