Erdoğan karşısında kimi görmek ister

“Pencereden yayılan bir ışık huzmesi vardı. Gün ışığı bu... Yayın, canlı yayın değildi. Gündüz çekmişler.”

Kılıçdaroğlu’nu kesin ister.

- KEMAL KILIÇDAROĞLU: Kılıçdaroğlu’nu kesin ister. Hatta istemekle kalmaz, bayağı bir memnun da olur. Muharrem İnce’nin “çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş” tiradını bile anımsar.

*

- MANSUR YAVAŞ: Kulislerdeki fısıltılara göre istiyormuş Mansur Yavaş’ı... Hatta “Mansur aleyhinde konuşmayın” da demiş. Dişine göre buluyor herhalde... Ama Yavaş’ın pek arzusu yok gibi.

- EKREM İMAMOĞLU: İmamoğlu’nu ister mi? Emin değilim. Kendisini biraz tekinsiz buluyor olabilir. Ama İmamoğlu’nun karşısına aday olarak çıkmasını, dünyanın sonu olarak da görmeyebilir.

*

- MERAL AKŞENER: Meral Akşener’in aday olarak karşısına çıkmasında bir sıkıntı görmeyebilir. Hatta Kürt oyları açısından bir avantaj elde ettiğini de düşünebilir. Ama yine de dikkatli olmasında fayda var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kahrolası bir geyik: Doğulular şöyle batılılar böyle 12 Haziran 2021 | 1.456 Okunma Bizim millet proje sever 11 Haziran 2021 | 5.299 Okunma Selamı sabahı sakın kesmeyin 10 Haziran 2021 | 4.333 Okunma 19 yıllık siyaset pratiğinin öğrettiği beş şey 08 Haziran 2021 | 4.477 Okunma Akşener’in stratejisi: Biz tek adayla girelim HDP ayrı aday çıkarsın 07 Haziran 2021 | 3.825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar