Ali Yerlikaya izlenimleri I Polisime en havalı gözlüğü takın dedim

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu hafta 'Ali Yerlikaya izlenimleri I Polisime en havalı gözlüğü takın dedim' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Geçen akşam Tarafsız Bölge’deydi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya.

Bakanlık sürecinin ilk dokuz ayını değerlendirdi. Ali Yerlikaya’yla ilgili izlenimlerimi yazıyorum.

*

 Çalışma arkadaşlarını motive etme konusunda bir numara. Başarılarını anlatırken onları ihmal ettiği tek bir an bile olmadı.

*

 Millete karşı şefkatli, suç örgütlerine karşı şiddetli. Genel yaklaşımının tüm özeti bu. Tüm vurgularında bu var.

*

 Samimiyet de samimiyetsizlik de ekranda çarpan etkisi yaratır. Yerlikaya’dan yansıyan samimiyetti.

*

 Ana başlıkları şunlar: PKK, FETÖ, DEAŞ ve bilumum terör örgütleri... Organize suç çeteleri... Düzensiz göçmenler... Uyuşturucu tacirleri...

*

 Lüks araçları polisin hizmetine vermişti. Bu araçların 13’ü Komançero çetesininmiş. Bir tanesi ise fenomenlerden gelmiş.

*

 Lüks araçlar konusunda şöyle diyor Yerlikaya: “Anket yaptık, yüzde 98 polise verilmesinden memnun. Polislere en havalı gözlüğü takın diyorum. Bu aracın distribütörü diyor ki, polisimize öyle yakıştı ki, tüm bakımları benden.”

*

 Baronlara diz çöktürüyor polis. Yerlikaya’nın bununla ilgili yorumu şu: “Diz çöktürülmesi gayet doğal bir durum. Bunların taptıkları tek şey para. Paranın verdiği güç bunlara ayrı bir kibir katıyor. Bu ‘Sizden daha büyük millet, kolluk, kanun, polis, savcı var’ demek. O yüzden böyle oturuyor ve vesikalık veriyor”.

*

 “Şekil yapmak” diye bir tabir var. Ali Yerlikaya da bu tabiri kullanıyor. “Kimse milletimize şekil yapamaz” diyor.

*

 Düzensiz göçmenlere karşı mobil merkezler oluşturma fikrini geliştirdi Yerlikaya. Bu uygulama çok başarılı olmuş ve yaygınlaştırılıyormuş.

*

 Ekran önünde çok rahat ve çok profesyonel Yerlikaya. Derdini basit, sade ve anlaşılır biçimde anlatmasını iyi başarıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’a Gazze üzerinden vurmak 13 Nisan 2024 | 923 Okunma Jet yakıtı iftirasını atan Fatih Erbakan acaba o görüntüyü izledi mi 12 Nisan 2024 | 2.151 Okunma Kılıçdaroğlu / Uğur Dündar tartışmasına dair 11 Nisan 2024 | 1.438 Okunma İngiliz gazetesinde fotoğrafı yayımlanan o doktor benim 10 Nisan 2024 | 1.223 Okunma Kalçadan karalama 09 Nisan 2024 | 1.074 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar