Yıkımı görmeyelim mi?

AKP iktidarları sadece tarımı, ekonomiyi, kültürü, adaleti ve ahlakı darmadağın etmedi; aynı zamanda huzuru, kardeşliği de yok etti...

Devlet kurumlarını, idarenin genel işleyişini, devlet - toplum ilişkisini de tersine dönerdi. Bu yapı, devri iktidarında tarihin tüm zamanlarında ne kadar olumsuzluk varsa hepsinin örneğini verdi.

Türkiye, kültürde, tarımda, sanayide, hukukta, demokratikleşmede, dış politikada ve tüm gelişim katmanlarında ileri değil geriye gitti.  Şimdi birileri çıkmış halen daha "iktidar düşmanlığı yapıldığını" söyleyerek güya milliliğe sığınarak bunun üzerinden, sanki suç işliyormuşuz gibi avazı çıktığı kadar bağırıyor.

Sormazlar mı adama: İyi de kardeşim, ne yapmamızı istiyorsunuz?

Yolsuzlukları, haksızlıkları, adam kayırmacılığını partizanlığı halk mı yaptı? İşte bakın: Belediyelerdeki yolsuzluklar ayyuka çıktı. Her taraftan pislik akıyor. Öyle ki kitapların konusu haline geldi. Bizzat devletin raporlarına yansıyanları alt alta koysanız ciltler dolusu kitap yapıyor.

Bunları yok mu sayalım?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Son çırpınış 04 Temmuz 2020 | 84 Okunma Duymuyor musunuz: Ağlama sesi var 01 Temmuz 2020 | 147 Okunma Bir zihniyetin analizi 29 Haziran 2020 | 163 Okunma Dövüşe çekişe kanun çıkarmak 27 Haziran 2020 | 92 Okunma Bölerek yönetmek 24 Haziran 2020 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar