Yeni kabine, yeni program şart

İç ve dış sorunlar birbirine girmiş durumda. Türkiye gittikçe ağızı büzülerek kapatılan bir çuvala benziyor. Çuvalın ağzı daraldıkça ister istemez korkuyoruz.İçide...

İç ve dış sorunlar birbirine girmiş durumda. Türkiye gittikçe ağızı büzülerek kapatılan bir çuvala benziyor. Çuvalın ağzı daraldıkça ister istemez korkuyoruz.

İçide bulunduğumuz manzara hoş değil.

Ekonomi verileri alarm veriyor. İktidar istediği kadar "pik yapıyoruz" diyerek herkese umut aşılamaya çalışsın, gerçekler öyle söylemiyor.

Ülkede gittikçe derinleşen güven sorunu var.

Resmi verileri kimse inandırıcı bulmuyor.

Mesela, TÜİK'e kim inanıyor?

İşsizlik sayıları, enflasyon verileri pek çok uzman tarafından güvensiz bulunuyor.

İktidarın siyasal söylemleri kurumlardan farklı değil. Bir bakıyorsunuz bugün dünyaya meydan okuyor, siz de ben de umutlanıyoruz. İçimizden "aferin" diyoruz, lakin çok geçmeden tam tersi oluyor. Örneğin Akdeniz'de "kesinlikle geri adım atmayız" diyor, sondaj gemisini geri çağırdıktan iki gün sonra "diplomasiye fırsat tanımaktan" söz ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fikri hür, vicdanı hür olmak mı? 24 Ekim 2020 | 11 Okunma Reform şart 21 Ekim 2020 | 90 Okunma Mevaliler neden susuyor? 19 Ekim 2020 | 440 Okunma Sistem krizini yönetememek 17 Ekim 2020 | 67 Okunma Olayların dili 14 Ekim 2020 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar