Ülkücü seçmen kapma yarışı

Bütün hesap ülkücüler üzerinden yürütülüyor. MHP'nin kendi rotasını bırakıp AKP rotasında siyaset izlemesi tarihsel bir dönüşüm olarak elbette siyasi tarih içinde yerine alacaktır. Yeni...

Bütün hesap ülkücüler üzerinden yürütülüyor. MHP'nin kendi rotasını bırakıp AKP rotasında siyaset izlemesi tarihsel bir dönüşüm olarak elbette siyasi tarih içinde yerine alacaktır. Yeni kurulmakta olan düzenin devamı ve bunun kalıcı hale getirilmesi için Bahçeli, gelecek hesabıyla yerel seçimi BEKA meselesine bağladı.

Bunun böyle olduğunu nereden anlıyoruz?

Şu sözlerinden: "Büyük şehirlerde Cumhur İttifakı kayıp ederse muhalefet yeni rejimi sorgular." Bu düşüncenin vardığı yer ister istemez yeni rejimin bekası fikrine ulaşır.

"Evet" mi "hayır" mı tartışmalarının yaşandığı günlerde Ozan Arif, kurulu düzene itiraz etmiş ve "hayır" demişti. Bu "hayır" söylemi, aynı zamanda ülkücü hareketin AKP içinde kendine yabancılaşmasına da bir itiraz niteliğindeydi.

Ozan'ın o günlerde nasıl seslendiğine birkaç mısrası ile göz atalım:

"Benim vatan sevgimle,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayraklar niçin çırpınıyor? 30 Eylül 2020 | 107 Okunma Yeni kabine, yeni program şart 26 Eylül 2020 | 170 Okunma EBA çökmüş… 23 Eylül 2020 | 306 Okunma İYİ Parti'nin geleceği. 21 Eylül 2020 | 655 Okunma Gerilemenin fotoğrafı 19 Eylül 2020 | 190 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar