Ülkücü seçmen kapma yarışı

Bütün hesap ülkücüler üzerinden yürütülüyor. MHP'nin kendi rotasını bırakıp AKP rotasında siyaset izlemesi tarihsel bir dönüşüm olarak elbette siyasi tarih içinde yerine alacaktır. Yeni...

Bütün hesap ülkücüler üzerinden yürütülüyor. MHP'nin kendi rotasını bırakıp AKP rotasında siyaset izlemesi tarihsel bir dönüşüm olarak elbette siyasi tarih içinde yerine alacaktır. Yeni kurulmakta olan düzenin devamı ve bunun kalıcı hale getirilmesi için Bahçeli, gelecek hesabıyla yerel seçimi BEKA meselesine bağladı.

Bunun böyle olduğunu nereden anlıyoruz?

Şu sözlerinden: "Büyük şehirlerde Cumhur İttifakı kayıp ederse muhalefet yeni rejimi sorgular." Bu düşüncenin vardığı yer ister istemez yeni rejimin bekası fikrine ulaşır.

"Evet" mi "hayır" mı tartışmalarının yaşandığı günlerde Ozan Arif, kurulu düzene itiraz etmiş ve "hayır" demişti. Bu "hayır" söylemi, aynı zamanda ülkücü hareketin AKP içinde kendine yabancılaşmasına da bir itiraz niteliğindeydi.

Ozan'ın o günlerde nasıl seslendiğine birkaç mısrası ile göz atalım:

"Benim vatan sevgimle,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğrunun yanlışa dönüşmesi 20 Kasım 2019 | 7 Okunma ​​​​​​​İntihar sorusunun cevabı var!.. 18 Kasım 2019 | 262 Okunma "Yeni Sayfa Açıldı" mı? 16 Kasım 2019 | 72 Okunma Osmanlı'ya düşman mıyız? 13 Kasım 2019 | 77 Okunma Atatürk'e farklı bakış 11 Kasım 2019 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar