Son çırpınış

"Z Kuşağı" falan hikâye. Bir zihniyet değişimi kolay değil. Küçük farklılıklar sadece bir aşama. Daha birkaç kuşak yol alacaksınız ki zihniyet değişmiş olsun.      ...

"Z Kuşağı" falan hikâye. Bir zihniyet değişimi kolay değil. Küçük farklılıklar sadece bir aşama. Daha birkaç kuşak yol alacaksınız ki zihniyet değişmiş olsun.

      İşte bakın Türkiye manzarasına. Siyasi zihniyet asırlardır aynı. Hiç değişmemiş, kuşaktan kuşağa aktarılarak bugünlere gelmiş karşımızda duruyor.

Milli egemenlikle, egemen olduğu söylenen kesim arasındaki manzaraya daha yakından bakalım.

Ne görüyoruz?

Bu ülkenin en saygın kurumlarından olan baroların başkanları, bir köşeye sıkıştırılmış, karşılarında polis ve polis barikatı olduğu halde sabaha kadar beklemişler ve beklemeye devam ediyorlar. Eğer izin alabilirlerse meclise girip, kendileriyle ilgili bir kanun düzenlemesinde söz söyleyecekler.

Türkiye'ye yakışmayan bir manzara. Hele hukuka ve hukuk adamlarına hiç yapılmaması gereken bir tutum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İç dış siyaset karmaşası 18 Temmuz 2020 | 63 Okunma Cemaati aç bırakılan Ayasofya 15 Temmuz 2020 | 99 Okunma Niye medeniyet yapamıyoruz? 13 Temmuz 2020 | 82 Okunma Eğitim sorunu ne olacak? 11 Temmuz 2020 | 133 Okunma Siyasal yabancılaşma sürecinde Türkiye 08 Temmuz 2020 | 49 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar