Bu siyaset reform yapamaz

İçinde bulunduğumuz siyasi atmosferden nitelikli bir reform çıkmaz. Hem siyasal sistem ve hem de siyasal sistemin yönetiliş biçimi ve siyasal iktidarın aldığı tavır, tutum beklentileri karşılayacak özelliklere...

İçinde bulunduğumuz siyasi atmosferden nitelikli bir reform çıkmaz. Hem siyasal sistem ve hem de siyasal sistemin yönetiliş biçimi ve siyasal iktidarın aldığı tavır, tutum beklentileri karşılayacak özelliklere sahip değil.

Diyeceksiniz ki bu kanaate nasıl varıyorsun, nereden biliyorsun?

Bu kanaate, içinde bulunduğumuz siyasal gelişmeler ve süreçlerden varıyorum.

Nereden biliyorsun sorusuna da şöyle cevap veriyorum: Siyasetin çözüm üreteceği atmosfer olması lazım. Bu yok. Daha doğrusu işbaşındaki reform yapacağını söyleyen iktidarın bizzat kendisi yapacağını söylediği reformların önünü teker teker kapattı ve kapatmaya da devam ediyor.

Reformun önünü ilk kapatan hamle Çakıcı'dan geldi. MHP bu hamlenin arkasında durunca, "kızım sana söylüyorum, gelinim sen dinle" misali, AKP'ye "frene bas" çağrısı yapıldı.

Ardından Arınç olayı patladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sadakat yahut biat 27 Ocak 2021 | 60 Okunma Reform yapılsa da uymaz 25 Ocak 2021 | 89 Okunma Kim adalet aramıyor ki? 23 Ocak 2021 | 121 Okunma KADIN 20 Ocak 2021 | 62 Okunma Ülkesini seven seçim yapsın 18 Ocak 2021 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar