BOP Projesi'nin ortaklığı sürüyor mu?   

Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın; "Kısa vadeli hedefleri İstanbul seçimi. HDP seçmeninin bir kısmının AKP'ye oy vermesi veya hiç sandığa gitmemesi hedefleniyor...

Uzun vadeli hedef ise ABD güdümünde Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG yapısının kabullenilmesidir. 'Al Suriye'nin kuzeyini ver İstanbul'u oyunu' oynanıyor." cümlesine okkalı bir itiraz gelmedi.

Büyük ihtimalle de gelmeyecek.

Çünkü AKP sadece Türkiye'nin düzenini değil, tarımını, sanayisini, ekonomisini ve milli dış politik kazanımlarını da yıktı.

Davutoğlu'nun danışmanlığı ve dışişleri bakanlığı dönemlerinden başlayan sözde "kazan kazan" politikası, ABD yandaşlığı sebebiyle ABD lehine bugünkü duruma geldi.

Türkiye elini kolunu sallayamaz halde.

Aynı şekilde Ege adalarındaki Yunan işgaline karşı, hem sessiz kalan ve hemde işgalleri görmezden gelen iktidar, konu ile ilgili sorulan sorulara da olması gereken cevapları vermekten kaçınmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
27 Mayıs ve zihniyetin tekrarı 30 Mayıs 2020 | 69 Okunma "Ahlaki Üstünlük" bu mudur? 27 Mayıs 2020 | 300 Okunma Siyasi Ahlak / Etik 25 Mayıs 2020 | 261 Okunma Çav bella ve sonrası var mı? 23 Mayıs 2020 | 1.711 Okunma Şerefi herkese layık değil 20 Mayıs 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar