Başarı nerede?

ABD-Türkiye arasında varılan 13 maddelik anlaşmanın her iki ülkede tartışmaları sürüyor.  Çünkü her iki ülkede de siyasi açmazlar var.Türkiye'de  İstanbul Belediye Başkanlığı...

ABD-Türkiye arasında varılan 13 maddelik anlaşmanın her iki ülkede tartışmaları sürüyor.  Çünkü her iki ülkede de siyasi açmazlar var.

Türkiye'de  İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinin getirdiği ağır yenilgiye bağlı olarak  sonrasında değişen dengeler, siyasi alanı AKP aleyhine zayıflattı.

17 yıllık iktidar sürecinin sonu, iddia edilen büyük "davanın" zaferiyle sonuçlanmadı.

 Tıpkısının aynısı olmasa da ABD'de Trump yönetimine karşı başlatılan "azil" tartışmaları, siyasal beklentileri karşılamıyordu. Trump yönetiminin Orta Doğu siyasetini sorgulayan ABD'lilerin muhalif kesimi, başarı göremediklerini söylüyor. Trump yönetimi ise, "Amerikalıların tek bir kişi bile kayıp vermeden Türkiye'yi dize getirdiğini, müttefiki olan PYD/PKK güçlerini yok olmaktan kurtardıklarını" söylüyor.

Peki, aslında ne oldu?

Önce Amerikalılardan başlayalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sorun Arınç'tan daha büyüktür 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Siyasi krizde miyiz? 21 Kasım 2020 | 0 Okunma Kendine tahammül edememe 18 Kasım 2020 | 0 Okunma İYİ Parti meselesi 16 Kasım 2020 | 0 Okunma Türkiye'nin arızaları 14 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar