ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Küçük düşürüldük

   ABD'deki davanın adı ne olursa olsun, Türkiye bunu hak etmiyor .

Ahmet Gürsoy
Ahmet Gürsoy Yeniçağ Gazetesi
13 Eylül 2017 | 145

   ABD'deki davanın adı ne olursa olsun, Türkiye bunu hak etmiyor. Suçu ne olursa olsun ülkemizin bakanlarının ABD'de yargılanması millî tarihimiz ve onurumuz açısından ağır bir durum ve oldukça da yaralayıcıdır.

Daha kaç Türk'ün sırf bu mesele sebebiyle ABD'ye girdiğinde tutuklanacağını bilmiyoruz. Bazı gazetelerin haberlerine bakılırsa pek çok dosyada gizlilik kararı bulunduğu için tam olarak kimlerin suçlandığından da haberimiz yok. ABD'nin suçladıkları arasında eski Bakan Zafer Çağlayan'ın dışında Egemen Bağış var mı mesela.. En ürkütücü olanı ise dönemin en yetkili isimlerinin suçlanıp suçlanmadığından haberimizin olmaması. Bu sebeple bu dosya millî çıkarlarımız açısından uykularımızı kaçıracak derecede riskler taşıyor.

                CHP lideri Kılıçdaroğlu, önceki gün FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programındaydı. Söyledikleri, düşünmesini bile istemediğimiz konulardı. Kılıçdaroğlu, -mealen söylersek- "ABD bu dosyalarla Türkiye'deki iktidarı tehdit eder ve boyun eğmeye zorlarsa ne olur" diye sorduktan sonra, "Eğer ülkeyi yönetenler taviz vermeye başlarsa, ABD her isteğini bu sayede yaptırırsa, ülkemiz açısından felaket olur" dedi.

                Kim ne derse desin, ülkeyi yöneten iktidar partisi ve hükümetleri, Reza Zarrab meselesinde süreci doğru yönetemedi. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı "bunun altından pis kokular geliyor" diyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER