Üniversitelerin engelliler ve spor bölümleri

  Fiziksel aktivite, insanoğlu için hayat boyu devam eden eğitiminin önemli bir parçası olduğunu, günlük hayatta yaşayarak görmekteyiz. Çocuk, genç, yaşlı kısacası yaş gözetilmeksizin her canlının, sağlığına bağlı olarak kaliteli bir hayat sürdürebilmesi, fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan zinde ve sosyal hayatın içinde yer almaları adına büyük önem taşımaktadır.

Engelli bireylere yönelik çalışmalar, bu önemin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu alanda müfredat hazırlanması ve personel yetiştirilmesi ayrı bir önem arz etmektedir. Bilgi ve donanıma sahip elemanın yetişmesinde, Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Bölümleri en dikkat çeken kesim. Engelli bireylerin yetişmesinde, yüksek öğrenimde yapılması gerekenlerden, müfredat programının içeriğine kadar, engelliler hususunda gerçekleştirilmesi durumunda yer alması gereken hususlar, kongre, çalıştay, spor şûrası gibi ortak çalışmalarla masaya yatırılıp, sonuçları kamuoyuyla paylaşıldığını görmekteyiz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Engelleri aşmada para tekvando… 16 Şubat 2020 | 30 Okunma Dövüş sanatlarında tam 50 yıl; Mehmet Şahin (1) 14 Şubat 2020 | 474 Okunma Trabzonspor’a tek gün liderlik yetmez!.. 12 Şubat 2020 | 65 Okunma Engelliler ve spor için akademik yol almak 09 Şubat 2020 | 13 Okunma İsmek’ten sonra Spor İstanbul’a da Bakanlıktan müfettiş!.. 07 Şubat 2020 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar