Helal spor organizasyonları ve beslenme

 Helal, İslami anlamda yapılması serbest olan eylemlerdir. Yaratılmışların içerisinde en değerli varlık olan insanoğlu, günlük hayatımızın her aşamasında helal ve haram konusunda imtihanla...

 

Helal, İslami anlamda yapılması serbest olan eylemlerdir. Yaratılmışların içerisinde en değerli varlık olan insanoğlu, günlük hayatımızın her aşamasında helal ve haram konusunda imtihanla karşı karşıya.

Yapılan araştırmalara baktığımızda, yediğimiz ve içtiğimiz bir gıdanın etkisi sadece karın doyurmakla sınırlı olmadığı, insanın ahlaklı olması ve hayata nizam verişiyle alakalı olduğunu, öğreniyoruz.

Müslüman olarak bu hassasiyetin ölçüsünü, Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin sünnetinde görmek ve anlamak mümkün. Bu da ancak araştırıp, bilgi sahibi olmakla mümkün.

Yaşamak ise bizlerin kendi elinde. Sporun milli ve manevi değerlere etkisini, birçok yazımızda değinmiştik. Toplumun büyük bir kesiminin yer aldığı sporun helal tarafını, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi, Değerli Hocamız Aydoğan Soygüden ile konuştuk.

Sayın Aydoğan hocamızla ‘Helal Spor’ konusunda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osmanlı’da spor tekkeleri (2) 27 Ocak 2023 | 31 Okunma Trabzonspor’un taraftara teşekkür borcu… 25 Ocak 2023 | 50 Okunma Zihinsel Engelli bireylerde sportif etkinlikler araç mı amaç mı olmalı? 22 Ocak 2023 | 20 Okunma Osmanlı’da spor tekkeleri (1) 20 Ocak 2023 | 82 Okunma Trabzonspor’da yeni hedef Ümraniyespor 18 Ocak 2023 | 30 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar