Türkiye'de yılın otomobil mevsimi başladı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) bu yıl beşinci kez “Türkiye’de Yılın Otomobili”ni seçecek. Otomotiv sektörü için geçen yıl iyi bir yıl olmadı. Ama otomotiv gazetecileri için de aynı olumsuzluk söz konusuydu.

Gazeteler kapandı, otomotiv sayfalarını hazırlayan meslektaşlarımız işsiz kaldı, bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. Günlük gazetelerdeki durum böyleyken, basılı aylık otomotiv dergisi yok denecek kadar azaldı. Sayıları her geçen gün artan otomotiv içerikli internet sitelerindeki haber kalitesi tartışılır hale geldi. Sosyal medyada, Twitter ve Youtube’da otomotiv paylaşımlarının itibarı, güvenirliliği, doğru kişilere erişimi, bilgi ve içerik kirliliği gibi konuları şüphe götürmez hale geldi. Otomotiv sektörü, otomotiv medyası ile iş birliklerini minimuma indirdi. İşte bu manzarada, bu şartlar altında OGD üyeleri sektöre kattıkları bu artı değeri “ertelemeden”, “ötelemeden” devam ediyorlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Formula 1 İstanbul izlenimleri… 16 Kasım 2020 | 53 Okunma Online rekabet hızlandı: Sahibinden, Araba.com, N11 ve GARAJ11' de neler oluyor? 09 Kasım 2020 | 1.016 Okunma Ekim de rekor getirecek! 02 Kasım 2020 | 89 Okunma Ne kadarı yerli tartışmasından Masterchef'e 26 Ekim 2020 | 109 Okunma Felaket haberciliği prim yapıyor! 19 Ekim 2020 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar