Öngörü!..

Eskiden öyle şeyler yoktu. Sosyal medyada özellikle de “twitter çöplüğü”nde böyle horozlanmak moda oldu.

Kendi markasına, kendi işine bir hayrı olmayanlar; şirketinin geleceğini öngöremeyenler, ayı, yıl, üç ayı öngörmenin anlamsız hazzını yaşayım paylaşıyorlar. Ne gerek var, kime kendinizi kanıtlıyorsunuz anlamıyorum. Bakın şunu anlayabiliyorum, bir gazetecin sorusu üzerine; yılın, ayın satış tahminini yapmak anlaşılır bir şey. Soru sorulmuş; bilgin, fikrin doğrultusunda yanıt verebilirsin. Ama saçma sapan bir platformda “kendin pişir kendin ye” yaparak kime neyi kanıtlamaya çalışıyorlar anlamakta zorlanıyorum.

Bir de; bu ayı, geçen ayla, geçen ayı, geçen yılla kıyaslayarak kimseye faydası olmayan anlamsız istatistiklerle kim hangi sonuca ulaşıyor çok garip. Her yılı, her ayı içinde kendi şartları içinde değerlendirip sonuca gitmek çok mu zor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2.el değerleri derken kendimizi değersizleştirmeyelim! 01 Haziran 2020 | 57 Okunma Kötü haber iyi haber midir? 25 Mayıs 2020 | 116 Okunma 2.el'deki fiyatlar ne kadar sağlıklı? 18 Mayıs 2020 | 214 Okunma Bardağın yarısına bakış açısı... 11 Mayıs 2020 | 55 Okunma Yeni bir dünyaya hazırlık 04 Mayıs 2020 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar