Öngörü!..

Eskiden öyle şeyler yoktu. Sosyal medyada özellikle de “twitter çöplüğü”nde böyle horozlanmak moda oldu.

Kendi markasına, kendi işine bir hayrı olmayanlar; şirketinin geleceğini öngöremeyenler, ayı, yıl, üç ayı öngörmenin anlamsız hazzını yaşayım paylaşıyorlar. Ne gerek var, kime kendinizi kanıtlıyorsunuz anlamıyorum. Bakın şunu anlayabiliyorum, bir gazetecin sorusu üzerine; yılın, ayın satış tahminini yapmak anlaşılır bir şey. Soru sorulmuş; bilgin, fikrin doğrultusunda yanıt verebilirsin. Ama saçma sapan bir platformda “kendin pişir kendin ye” yaparak kime neyi kanıtlamaya çalışıyorlar anlamakta zorlanıyorum.

Bir de; bu ayı, geçen ayla, geçen ayı, geçen yılla kıyaslayarak kimseye faydası olmayan anlamsız istatistiklerle kim hangi sonuca ulaşıyor çok garip. Her yılı, her ayı içinde kendi şartları içinde değerlendirip sonuca gitmek çok mu zor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Formula 1 İstanbul izlenimleri… 16 Kasım 2020 | 55 Okunma Online rekabet hızlandı: Sahibinden, Araba.com, N11 ve GARAJ11' de neler oluyor? 09 Kasım 2020 | 1.019 Okunma Ekim de rekor getirecek! 02 Kasım 2020 | 93 Okunma Ne kadarı yerli tartışmasından Masterchef'e 26 Ekim 2020 | 112 Okunma Felaket haberciliği prim yapıyor! 19 Ekim 2020 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar