GHOSN NASIL GONE OLDU?

Şu sıralarda firari olması ile gündeme gelen Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn, özellikle otomobil fuarlarının en karizmatik yöneticisiydi. Yıllarca düzenlediği basın toplantılarında onu gözlemleme şansını bulmuştum.

Her haliyle etkileyici bir kişiliğe ve duruşa sahipti. Hem onun hali tavrı, hem de ona uygulanan muameleyi görseniz, önemli bir devletin Cumhurbaşkanı zannedebilirdiniz. Ghosn’u ve ondaki kibri gözlemleyince o zamanlarda da yadırgıyordum. Sonuçta altı-üstü bir otomotiv şirketini yönetiyordu. Neyse yıllar geçti ve bence iddia da olsa “yüz kızartıcı bir suçtan” yargılanırken “firari” haline geliverdi. Karizmatik Ghosn gitti, yerine kelime oyunu yapılarak espri konusu olan Gone (Gitti) oluverdi. Atalarımız bu durumu “Ne oldum deme, ne olacağım de”  diye kısacık bir cümlede özetlemişler. İnsan hayatındaki her alan için geçerli bu söz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Formula 1 İstanbul izlenimleri… 16 Kasım 2020 | 53 Okunma Online rekabet hızlandı: Sahibinden, Araba.com, N11 ve GARAJ11' de neler oluyor? 09 Kasım 2020 | 1.018 Okunma Ekim de rekor getirecek! 02 Kasım 2020 | 89 Okunma Ne kadarı yerli tartışmasından Masterchef'e 26 Ekim 2020 | 109 Okunma Felaket haberciliği prim yapıyor! 19 Ekim 2020 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar