Fransız usulü Türk Pilavı:PSA Türkiye!

Bu yıl ilk ve son toplantıyı Peugeot Türkiye gerçekleştirdi. Nissan ise neredeyse gelenekselleşen değerlendirme basın toplantısını bu yıl kendi çektiği video röportaj ile dijitalleşen zamana uygun bir...

Bu yıl ilk ve son toplantıyı Peugeot Türkiye gerçekleştirdi. Nissan ise neredeyse gelenekselleşen değerlendirme basın toplantısını bu yıl kendi çektiği video röportaj ile dijitalleşen zamana uygun bir şekilde gerçekleştirmişti. Sayfada Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç’ın geçen ve bu yıl hakkındaki açıklamalarını okuyacaksınız. Ben size toplantıdaki gözlemlerimi aktaracağım.

Peugeot’ya 2017 yılının son aylarında markanın “İlk Türk Genel Müdürü” olarak atanan İbrahim Anaç’ın elde edilen başarının etkisiyle toplantıda güven veren bir profil çizmesi dikkat çekiciydi. Anaç bizlere sunum yaparken Pazarlama Direktörü İbrahim Akın’ın da onu pür dikkat dinlemesi ve gereken yerlerdeki pozitif ve samimi müdahalesi bu başarının “ekip işi” olduğunun somut göstergesiydi. Bu ikili daha önce Nissan’da da birlikte çalışmıştı.

İlk Türk Genel Müdür ile “en zorlu yılda” bile başarı grafiğini yukarıya çeken ekibin basın toplantısında sürpriz bir de “gözlemci” vardı.

Geçen hafta bu köşede yeni yapılanmasını yazdığım PSA Türkiye’nin İletişim Direktörü Burcu Özkutan da ordaydı. Bu biz gazetecilerin de Peugeot çalışanlarının da alışkın olduğu bir şey değildi. Ben Burcu Özkutan’ı yıllar öncesinden tanıdığım için hali tavrı ve orada olması beni rahatsız etmedi. Ama onu tanımayan onlarca gazeteci tarafından “PSA yetkilileri Peugeot toplantısına gözlemci göndermiş” yorumu yapıldı. Kutan’ın ayağının tozuyla bu toplantıya katılmasına bir gerek var mıydı? PSA diğer tüm ülkelerde bu tür bir uygulama yapıyor mu bilemiyorum ama Türkiye’deki yapılanmasıyla ilginç bir çalışma modeline girdiği kesin.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KURUMSAL DERSLER 24 Haziran 2019 | 1 Okunma BÜLTEN GAZETECİLİĞİ 17 Haziran 2019 | 2 Okunma ÇELİK MOTOR'DA NELER OLUYOR? 10 Haziran 2019 | 2 Okunma OTOMOBİL KÜLTÜRÜMÜZ 27 Mayıs 2019 | 3 Okunma OGD Gala Gecesi'nden yansıyanlar! 22 Nisan 2019 | 21 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar