Fransız usulü Türk Pilavı:PSA Türkiye!

Bu yıl ilk ve son toplantıyı Peugeot Türkiye gerçekleştirdi. Nissan ise neredeyse gelenekselleşen değerlendirme basın toplantısını bu yıl kendi çektiği video röportaj ile dijitalleşen zamana uygun bir...

Bu yıl ilk ve son toplantıyı Peugeot Türkiye gerçekleştirdi. Nissan ise neredeyse gelenekselleşen değerlendirme basın toplantısını bu yıl kendi çektiği video röportaj ile dijitalleşen zamana uygun bir şekilde gerçekleştirmişti. Sayfada Peugeot Genel Müdürü İbrahim Anaç’ın geçen ve bu yıl hakkındaki açıklamalarını okuyacaksınız. Ben size toplantıdaki gözlemlerimi aktaracağım.

Peugeot’ya 2017 yılının son aylarında markanın “İlk Türk Genel Müdürü” olarak atanan İbrahim Anaç’ın elde edilen başarının etkisiyle toplantıda güven veren bir profil çizmesi dikkat çekiciydi. Anaç bizlere sunum yaparken Pazarlama Direktörü İbrahim Akın’ın da onu pür dikkat dinlemesi ve gereken yerlerdeki pozitif ve samimi müdahalesi bu başarının “ekip işi” olduğunun somut göstergesiydi. Bu ikili daha önce Nissan’da da birlikte çalışmıştı.

İlk Türk Genel Müdür ile “en zorlu yılda” bile başarı grafiğini yukarıya çeken ekibin basın toplantısında sürpriz bir de “gözlemci” vardı.

Geçen hafta bu köşede yeni yapılanmasını yazdığım PSA Türkiye’nin İletişim Direktörü Burcu Özkutan da ordaydı. Bu biz gazetecilerin de Peugeot çalışanlarının da alışkın olduğu bir şey değildi. Ben Burcu Özkutan’ı yıllar öncesinden tanıdığım için hali tavrı ve orada olması beni rahatsız etmedi. Ama onu tanımayan onlarca gazeteci tarafından “PSA yetkilileri Peugeot toplantısına gözlemci göndermiş” yorumu yapıldı. Kutan’ın ayağının tozuyla bu toplantıya katılmasına bir gerek var mıydı? PSA diğer tüm ülkelerde bu tür bir uygulama yapıyor mu bilemiyorum ama Türkiye’deki yapılanmasıyla ilginç bir çalışma modeline girdiği kesin.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SAVAŞA GEREK YOK BİZ BİZE YETERİZ! 14 Ekim 2019 | 51 Okunma YERLİ ÜRETİME POZİTİF AYRIMCILIK! 30 Eylül 2019 | 47 Okunma SUSANLAR VE ENSEYİ KARARTMAYANLAR! 23 Eylül 2019 | 22 Okunma YERSİZ OTOMOBİL… 16 Eylül 2019 | 203 Okunma GAZETECİLİK DERSİNİN SONU YOK! 09 Eylül 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar