Ne ruhen ne de bedenen vardı...

Beşiktaş şaşırtmaya devam ediyor... Bir takım 3 günde beyazken nasıl siyah olur, anlayabilmek mümkün değil. Bu işin maç seçmeyle falan da alakası yok. Salı gecesi Porto gibi çok iyi bir takıma...

Beşiktaş şaşırtmaya devam ediyor... Bir takım 3 günde beyazken nasıl siyah olur, anlayabilmek mümkün değil. Bu işin maç seçmeyle falan da alakası yok. Salı gecesi Porto gibi çok iyi bir takıma karşı müthiş oynayan, oyunun kontrolünü sürekli elinde tutan bir Beşiktaş, dün Malatya'da ne ruhen ne de bedenen yürüyecek halde değildi. Talisca, Babel, Cenk sanki uyuşturulmuşlar. Quaresma bazen bir şeyler yapmaya çalışıyor, bazen de saçmalıyor. Kanat bekleri destek olamıyor, bir de karşılarında taş gibi bir Malatyaspor olunca, bir puanı bile zor hak ettiler diyebiliyoruz. Mesela oyunun ilk dakikalarında Sadık'ın vurduğu kafa direkten dönmeyip de gol olsa Beşiktaş dün çok farklı şeyler bile yaşayabilirdi.
Şampiyonlar Ligi'nin grup birincisi Beşiktaş inanın bana dün net bir pozisyon bile bulamadı. Son dakikalarda Negredo'nun kafası direğin üstüne vurup auta çıktı hepsi bu.
Bazı ayaklar, takımlarda farkındalık yaratır. Beşiktaş'ta da bunların başında Anderson Talisca geliyor. Çünkü hücumda bütün pas alışverişi ve organizasyonunu o düzenlemeli. Ama Talisca, haftalardır iyi durumda değil.
Beşiktaş art arda mütevazı Anadolu takımlarına karşı puanlar kaybediyor. Neredeyse ligin yarısı bitmek üzere. Ama Türkiye liginde böyle sonuçlar alırlar ve özellikle de böyle oynamaya devam ederlerse şampiyonluk potasından uzaklaşırlar. Üstelik dün gece Tosic cezalıyken Pepe de ısınmada sakatlanmışken gol yemediklerine dua etsinler. Malatya'yı tebrik ediyoruz. Alanı çok iyi daralttılar, Beşiktaş'ı kilitlediler, oynatmadılar.
Hakem Bülent Yıldırım'ı dünkü karşılaşmada oldukça başarılı buldum. Sakin, kararları isabetli, oyunculara karşı mesafeli ama kibar. Tamam, maç kolaydı ama Bülent Yıldırım da çok iyiydi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yedekleri de dahil en kaliteli takım 05 Temmuz 2020 | 135 Okunma Ne ‘Zorlu’su be Fatih Hoca! 02 Temmuz 2020 | 286 Okunma Hakem objektifti 29 Haziran 2020 | 119 Okunma Sorumlusu Hosseini’dir 23 Haziran 2020 | 295 Okunma Hakem penaltıyı icat etti 22 Haziran 2020 | 3.950 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar