Ahmet Çakar
Ahmet Çakar Sabah

Sorun konsantrasyon!

17 Şubat 2017 | 248

Şimdi tüm Fenerbahçe camiasına soruyorum;
Dick Advocaat'ın geldiği günden bugüne Fenerbahçe'ye o beyefendi kişiliğinden başka ne gibi bir katkısı olmuştur? Mesela Bursa'da forvette Aatif ile başlayıp, dün gece aylardır oynamayan Emenike'yi sahaya sürmenin ne tür bir mantığı olabilir? Ayrıca tüm dünya ezberledi:
Fenerbahçe kendi sahasında karşılayacak, kapanacak, yakaladığı toplarla da sağ veya sola atılacak Lens ya da Alper Potuk içeri kesecekler, o da gol olacak. Fenerbahçe'nin oynadığı başka hiçbir taktik yok. Ama bu taktik maç berabere veya Fenerbahçe lehine giderken, iyi...
Peki dün ne oldu maçın başında Ruslar golü buluverdiler? Krasnodarlı oyuncu 40 metre topu sürdü, ceza alanı içinde yanındaki adama attı, o da orta yaptı ve Fenerbahçe tuhaf bir gol yedi. 1-0 geriye düştükten sonra beklesen ne olur, beklemesen ne olur! İlk devre sonu istatistiklerine bakıyoruz, kaleye atılan bir şut yok.
İsabetli tek bir orta yok. Belki de koskoca bir Fenerbahçe gole en yakın pozisyonu son dakikada Alper Potuk'la buldu. Hepsi bu... Sürekli top kayıpları, yardımlaşmanın olmaması, özellikle Şener'in arkasına atılan toplar Fenerbahçe için çok daha büyük sıkıntı yaratabilirdi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER