ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Partı̇'yı̇ cezalandırmak

Türkiye, 95 yıllık parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçiyor .

Ahmet Ay
Ahmet Ay Milat Gazetesi
20 Haziran 2018 | 4.4 K

Türkiye, 95 yıllık parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçiyor. 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri Türkiye için yeni bir başlangıç demektir.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi olarak adlandırılan ve aslında Başkanlık Sistemi olan yeni yönetim/hükûmet etme şekli Türkiye için büyük önem arz ediyor.

Herkesin muzdarip olduğu koalisyonlar dönemi bu sistemle kapanıyor, bürokratik direncin yanısıra bürokratik hantallığın rafa kalkacağı sistemin adıdır Cumhurbaşkanlığı Sistemi.

Ayrıca, atamalarda hepimizin şikayetçi olduğu kayırma yeni sitemle mecburen bitecek. Liyakati esas almayan bakanlık başarısız olma ve bu da bakanın koltuğunu kaybetmesi demek olacak ki bunu göze alacak bakanın aklından şüphe etmek gerek. Keza bakanların milletvekilleri ile ahbap-çavuş ilişkisine girmelerine imkân tanımayan bu yeni sistemde torpil de büyük oranda gündemimizden çıkmış olacak.

Türkiye için yeni imkânlar, büyük fırsatlar ve 21 yüzyılın şahlanan ülkesi olmanın kapılarını açacak olan bu sistemin mimarı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, bu sistemi Türkiye’ye kazandıran parti de AK Parti’dir MHP’den aldığı destekle.

Şimdi,

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER