ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD dünya barışı için tehdittir

1944’te ABD Başkanı olan Roosevelt, Filistin-Yahudi meselesinde Siyonistlerin etkisinde kaldı ve “Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulması ve bu devletin devam ettirilmesinin ancak askeri kuvvet yoluyla mümkün olabileceğini” söylüyordu .

Ahmet Ay
Ahmet Ay Milat Gazetesi
16 Mayıs 2018 | 58

1944’te ABD Başkanı olan Roosevelt, Filistin-Yahudi meselesinde Siyonistlerin etkisinde kaldı ve “Filistin’de bir Yahudi devletinin kurulması ve bu devletin devam ettirilmesinin ancak askeri kuvvet yoluyla mümkün olabileceğini” söylüyordu. Truman söylemekle yetinmedi, İsrail’in askeri kuvvet sahibi olması için ABD’nin 74 yıl boyunca Siyonistlere yardım etmesini sağladı.

1945’te ABD Başkanı olan Truman, 2. Dünya Savaşında savaşmış, donanımlı 100 bin Avrupalı Yahudi’yi Filistin’e gönderiyor.1947’de ABD ve BM Filistin’i Araplarla Yahudiler arasında bölüştürüyor.

1948’in 14 Mayıs gecesini 15 Mayıs’a bağlayan gece Yahudi Milli Konseyi İsrail Devleti’ni ilan ediyor ve ABD ilan edilen bu korsan devleti 11 (onbir) dakika sonra tanıyordu.

1963’ün Kasım ayı, İsrail’in başına buyruk davranmasından rahatsız olan ve bunu her fırsatta dile getirdiği için Siyonistlerin hedefinde olan Başkan Kennedy öldürülüyor. Öldüren Yahudi ve aynı zamanda Mason Locasına kayıtlı. Kennedy ise Mason olmayan ilk ve tek ABD Başkanı…

ABD’nin İsrail’i kurdurmasının üzerinden tam 70 yıl geçti, ABD bildiğimiz ABD. Bölgede asla barış istemeyen politikaların sahibi bu ABD, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak yine bölgeyi ateşe verdi.

Baba G. Bush 1. Körfez Savaşı ile kanlı ve kara leke olarak tarihe geçmişti.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER