Tarım Bakanı bu sorulara cevap vermeli!

Herhalde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da talebi ile Cuma günü Merzifon’da, Paşa Camii vaizi, merkezi yayınla bütün camilere şunu duyurdu: “Kurban Bayramı’nda bu sene dişi hayvan...

Herhalde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da talebi ile Cuma günü Merzifon’da, Paşa Camii vaizi, merkezi yayınla bütün camilere şunu duyurdu: “Kurban Bayramı’nda bu sene dişi hayvan kesilmeyecek, bu konuda yetkililer sıkı takipçi olacak!”

Eyvah da, şimdi cevap verin bakalım şu sorulara:

1) Türkiye’deki hayvanlar küpeli değil mi?

2) Kimin ahırında, yaylağında hangi hayvan besleniyor, bu Tarım Kredi Müdürlükleri’nde kayıt altında değil mi?

3) Mademki böylesi bir karar alındı, neden tam Kurban Bayramı öncesinde açıklanıyor?

4) Yaklaşık bir yıldır ahırında bin bir umutla, çileyle malını beslemiş yemciye, samancıya, bakkala, çevreye kurbanlıklarını satınca vermek şartı ile borçlanma yapan besici, malını satamayacak, borçlarını ödeyemeyecekse, alacaklılar alacağını alamazlarsa, bunun için çare ve çözüm nedir?

5) Tarım kredi görevlilerince farklı devletlerden damızlık hayvan ithal ediliyor, o halde bu dişi mallar önce yerli üreticiden bedeli hatta fazlası verilerek neden alınmadı, hâlâ da niçin alınmıyor?

6) Tez elden dişi hayvanlar üreticiden alınmazsa çeşitli yollarla bunlar gene kesilecek. Bu konuda acil eylem planı derhal anlatılmalı, besiciler asla mağdur edilip küstürülmemeli, alacak verecek meselesi yüzünden itibarları ile oynanmamalı, bununla ilgili açıklamalar hemen yapılmalı! Yapıldı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3B Formülü! 27 Aralık 2017 | 161 Okunma Bir neslin hayallerini mahvettiler! 25 Aralık 2017 | 284 Okunma “Pes” diyorum, başka da bir şey demiyorum… 22 Aralık 2017 | 156 Okunma Bu mağduriyeti kim giderecek? 20 Aralık 2017 | 157 Okunma Sadık Albayrak-Berat Albayrak 18 Aralık 2017 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar