Siyonist dostu Macron!

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron… Sessiz sedasız koltuğuna oturdu… Bundan birkaç yıl öncesine kadar Fransa’da kimsenin tanımadığı bir isimdi, Macron!Peki, EmmanuelMacron kimdir, şimdiye kadar...

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron… Sessiz sedasız koltuğuna oturdu… Bundan birkaç yıl öncesine kadar Fransa’da kimsenin tanımadığı bir isimdi, Macron!
Peki, EmmanuelMacron kimdir, şimdiye kadar neler yaptı, bu pozisyona nasıl ulaştı ve bundan sonraki projeleri nelerdir?
* Fransa’nın 39 yaşındaki yeni lideri, Kuzey Fransalı doktor bir ailenin oğlu.

* Lise öğrenimini Katolik Cizvit Tarikatı tarafından kurulan bir okulda tamamladı.

* JacquesAttali tarafından yönetilen ekonomik büyüme komisyonunda Macron, 2007 yılında yardımcı raportörlüğe getirildi. Burada adı geçen JacquesAttali kim mi; Cezayir’in bağımsızlığı sonrası Paris’e göçmek zorunda kalan Siyonist bir ailenin çocuğuydu. Attali, ayrıca Siyonist David Rocthschid ile yakın ilişkideydi.

* Macron’un yakın olduğu JacquesAttali, birkaç yıl önce Fransa’da katıldığı bir televizyon programında Siyonist işgale dair, “Mevcut durumda bölgede iki devletli bir çözüm olması gerekir; ancak başka bir ideal daha var, o da Kudüs’ün dünyanın, dünya devletinin başkenti olmasıdır. Kudüs’ün bu özelliği herkesin birleşebileceği bir şehir olmasından gelir” sözlerini sarf etmişti.

* Macron, işte bu JacquesAttali denen adam aracılığı ile Rotschild İş Bankası’na geçti. Performansı ile orada olağanüstü hızla yükseldi, milyarlarca dolarlık satış dosyalarını yönetti. Özellikle sermaye ile yakınlaşması bu dönemde gerçekleşti.

* Hollande kendisini “ekonomi danışmanı” olarak yanına aldı. Hollande, 2012 yılında cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Macron’u ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3B Formülü! 27 Aralık 2017 | 161 Okunma Bir neslin hayallerini mahvettiler! 25 Aralık 2017 | 284 Okunma “Pes” diyorum, başka da bir şey demiyorum… 22 Aralık 2017 | 156 Okunma Bu mağduriyeti kim giderecek? 20 Aralık 2017 | 157 Okunma Sadık Albayrak-Berat Albayrak 18 Aralık 2017 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar