Ronaldo da bu mitinge katılmalı!

Real Madrid’li süper star Cristiano Ronaldo, Yenikapı’da 30 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenecek olan “Kudüs’ü Kurtarma Mitingi”ne katılmalı. Neden mi? Hatırlayalım; Ronaldo, bundan birkaç sene önce, yardım...

Real Madrid’li süper star Cristiano Ronaldo, Yenikapı’da 30 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenecek olan “Kudüs’ü Kurtarma Mitingi”ne katılmalı. Neden mi?

Hatırlayalım; Ronaldo, bundan birkaç sene önce, yardım elini uzatmış, Ramazan Bayramı nedeniyle terör devleti İsrail’in bombardımanı altında gözyaşı döken Filistinli çocuklara 2 milyon dolar bağışta bulunmuştu. Filistin’deki insanlık dramına sessiz kalmamıştı.
Cristiano Ronaldo’nun, bu mitinge katılmasını anlamlandıracak bir noktayı daha anımsatmak isterim; Portekizli oyuncu, 2012’de kazandığı “Altın Ayakkabı” ödülünü açık artırmayla satışa çıkarmış ve elde ettiği 1,5 milyon Euro’yu Filistinli çocuklara bağışlamıştı.
Futbol kadar yaptığı yardımlarla gündeme geldi, Portekizli ünlü yıldız. Endonezya’da meydana gelen depremde bu ülkeyi ziyaret etmiş, özellikle Açeh bölgesine yardımda bulunmuştu.

Şimdi siz söyleyin lütfen; Ronaldo, önümüzdeki Pazar günü İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingi’ne katılsın mı, katılmasın mı? Davet edilsin mi, edilmesin mi?
Ronaldo’nun hassasiyet gösterdiği Filistinli çocuklar ne kadar önemliyse, bu miting de bir o kadar ehemmiyetli. Ronaldo, bu mitinge iştirak ederek bir haksızlığa, bir hukuksuzluğa, bir vurdumduymazlığa, bir aşırılığa, bir düşmanlığa, kesintisiz bir şiddete ve işkenceye güçlü bir şekilde “dur” demiş olacak. Ortadoğu’nun şımarık çocuğuna sağlam bir irade ortaya koyacak.
***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3B Formülü! 27 Aralık 2017 | 161 Okunma Bir neslin hayallerini mahvettiler! 25 Aralık 2017 | 284 Okunma “Pes” diyorum, başka da bir şey demiyorum… 22 Aralık 2017 | 156 Okunma Bu mağduriyeti kim giderecek? 20 Aralık 2017 | 157 Okunma Sadık Albayrak-Berat Albayrak 18 Aralık 2017 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar