İşte Molla Ahmet Bekiroğlu’nun Vasiyeti

Geçtiğimiz günlerde Hakk’a yürüyen Molla Ahmet Bekiroğlu’nun vasiyeti belli oldu. İlk kez bu sütunlarda yayınlanan Ahmet Bekiroğlu’nun vasiyeti...

Geçtiğimiz günlerde Hakk’a yürüyen Molla Ahmet Bekiroğlu’nun vasiyeti belli oldu. İlk kez bu sütunlarda yayınlanan Ahmet Bekiroğlu’nun vasiyeti şöyle:

“Bismillâhirrahmânirrahîm.

Vasiyetimdir.

Bütün Müslümanlara hakkım helaldir.

Kimseye borcum yoktur.

Kimseden alacağım da yoktur.

Bir kimse benden alacağının olduğunu iddia ederse, oğullarım ona istediğini versinler.

Annenize bir miktar altın borcum var. Onu kalan mirasımdan karşılayın.

Bütün Müslümanlar, başta çocuklarım ve akrabalarım olmak üzere, benim adıma her ne hayır yapmak isterlerse bunda serbesttirler.

Çocuklarımın her Ramazan ayında bana bir hatim okumalarını isterim.

Mal olarak bir evim vardır. Anneniz sağ kaldığı sürece onun kullanımındadır. Annenizin vefatından sonra evi, şeriatın emrine uygun şekilde taksim ediniz.

Cenaze yıkama, tekfin, teçhiz işlemlerini Abdullah yapsın. Namazımı da o kıldırsın.

Nerede vefat edersem beni orada defnediniz. Naaşımı uzaklara taşımayınız. Cenazemi bekletmeyiniz. Erken kaldırınız, insanlara zahmet vermeyiniz. O anda hazır bulunan Müslümanlarla namazımı kılınız.

Kitaplarım, ihtiyacı olanlar arasında rızayla dağıtılsın.

Akrabalarım;

Sağken sizleri bir araya getiremedim.

Vasiyetim odur ki, aranızda meydana gelen fitneyi daha fazla büyütmeden sulha kavuşturun. Büyükler bu işi çözsün. Küçükler de büyüklerin sözlerinden çıkmasınlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3B Formülü! 27 Aralık 2017 | 161 Okunma Bir neslin hayallerini mahvettiler! 25 Aralık 2017 | 284 Okunma “Pes” diyorum, başka da bir şey demiyorum… 22 Aralık 2017 | 156 Okunma Bu mağduriyeti kim giderecek? 20 Aralık 2017 | 157 Okunma Sadık Albayrak-Berat Albayrak 18 Aralık 2017 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar