Burhan Hoca bence girme bu işlere!

Son kabine revizyonunda ismi yine yer almayan AK Parti Milletvekili, Anayasa Prof’u Burhan Kuzu kırmızı plakalı arabaya yine binememişti. Gazeteci, programcı Ersoy Dede, kendisine Twitter’dan, “Olsun be Burhan Hocam!” şeklinde teskin...

Son kabine revizyonunda ismi yine yer almayan AK Parti Milletvekili, Anayasa Prof’u Burhan Kuzu kırmızı plakalı arabaya yine binememişti.

Gazeteci, programcı Ersoy Dede, kendisine Twitter’dan, “Olsun be Burhan Hocam!” şeklinde teskin edici mesaj atmış, Kuzu’nun bu mesaja cevabı, “Ersoy, siyasetin adaleti yok. Ne yapalım Allah’a havale ediyorum!” şeklinde olmuştu. Esasen, Burhan Kuzu’nun hedefi bakanlık değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı… Yıllardır bu hedefe kilitlendiği yakın çevresince epeydir dillendiriliyor. İşte tam da burada Burhan Hocaya kötü bir haberim var; zira siyasi kulislerde bir sonraki TBMM Başkanlığı’na eski Başbakan, Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun hazırlandığı konuşulmaya başlandı. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz! Gelen son haberlere göre Ahmet Davutoğlu ekibini kurmaya başlamış bile. Şayet bu haberler doğruysa, İsmail Kahraman’dan sonra Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanlığı koltuğuna oturacak.

Burhan hoca açısından buradan şöyle bir sonuç çıkıyor; bu koltuk da gitti…

***

Benim etim ne budum ne ama Burhan Hocaya bir tavsiyem var; Hoca şu sosyal medya paylaşımlarına azıcık dikkat etseniz… Neden böyle bir şey söylüyorum?

Ben de takipçilerindenim; son dönemde sosyal medyada paylaşımlarının büyük tepki ile karşılandığını söyleyebilirim, Hoca’nın… Misal mi?

Mesela, şu cümle Burhan Hoca’ya ait; “Bu sorumluluk, Temel Karamollaoğlu’nun Sivas Madımak Otel’i vahşetinde Belediye Başkanı olmasından kaynaklanıyor.”

Hoppalaaaa! Nereden çıktı şimdi bu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3B Formülü! 27 Aralık 2017 | 159 Okunma Bir neslin hayallerini mahvettiler! 25 Aralık 2017 | 284 Okunma “Pes” diyorum, başka da bir şey demiyorum… 22 Aralık 2017 | 156 Okunma Bu mağduriyeti kim giderecek? 20 Aralık 2017 | 157 Okunma Sadık Albayrak-Berat Albayrak 18 Aralık 2017 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar