Yeni bela nereden gelecek?

Dünya malına tamah edenler, çoklukla övünenlere gelince; Allah onların işlerini sarp dağlara sardıracak ve üstlerine pislik yağdıracak. Yiyecekler, doymayacaklar. Onlar okyanus sahilinde kumdan kaleler, saraylar yapan çocuklara...

Dünya malına tamah edenler, çoklukla övünenlere gelince; Allah onların işlerini sarp dağlara sardıracak ve üstlerine pislik yağdıracak. Yiyecekler, doymayacaklar. Onlar okyanus sahilinde kumdan kaleler, saraylar yapan çocuklara benzer. Bir dalga gelir, eserlerinden iz bile kalmaz. Su acılaşır, gök kararır.

Biz ahir zaman peygamberinin ümmetiyiz. Her nefes alışımızda hem büyük kıyamete, hem de ecel saatine yaklaşırız. Bu gidişin geri dönüşü yoktur. Dağlar, ovalar, gece ve gündüz birbirini takip eder. Kimileri için her gün yeni bir umuda dönüşür, kimileri ise her doğan günün dert olduğunu görür.

Ve insanoğlu Allah’ın ipini bırakır ve yeryüzünde bir cennet ve ebedi hayat şeklinde özetlenen Şeytanın yalanına kanar ve onun peşinden koşarsa, aynı zamanda kaçtığını sandığı şeye koşmuş olur. İşte o zaman gözleri vardır görmez, kulakları var duymaz, kalpleri var ama hissetmez olurlar. Artık onlara söylesen de söylemesen de birdir. İflah olmaz.

Şu Grip19 dedikleri şeyi (Onlar CoVID19 diyor) yıllardır yazıyorum. Ama anlatamadık....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.431 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.032 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 800 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.933 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.519 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar