Ortodokslar üzerinde oynanan kirli oyun

Süryani Patrikliğini kuran Hz. Ömer’dir. Ermeni Patrikliğini kuran Fatih Sultan Mehmed. Rum Patrikliğinin başı da Fatih Sultan Mehmed’di.Katolik dünyası başından beri Ortodoksları bizim yanımızdan çekip kendi...

Süryani Patrikliğini kuran Hz. Ömer’dir. Ermeni Patrikliğini kuran Fatih Sultan Mehmed. Rum Patrikliğinin başı da Fatih Sultan Mehmed’di.

Katolik dünyası başından beri Ortodoksları bizim yanımızdan çekip kendi yanına almaya, hatta bize karşı kullanmaya çalıştı.. Ruslar Ortodoksların liderliğine oynadı. Anadolu Hristiyanlarını “Rum” kimliği ile Yunanistan’a yamamaya çalıştılar.. Süryani, Keldani, Arami ve Asuriler her zaman Katoliklerin ve Protestanların ilgi alanı içinde yer aldı.. Amerikan kolejleri, laik Fransız kiliseleri, İsveç’inden İsviçre’sine kadar hepsi bunun için çalıştılar. Ve tabi İngiliz’i, Alman’ı hepsi..

Mısır Kıptileri, Etiyopya’daki Ortodokslar hepsi bu kadrolar tarafından dizayn edilmeye çalışıldı.. Afrika zaten onların gözünde “Rahip John”un ülkesi idi. Kudüs, Haçlı seferlerinin hedefindeki ülke değil mi idi.. Dün İsrail’in kurulması, ardından Ermenistan diye bir devletin inşası ve bugün “Kürdistan” hayalleri aslında aynı gayeye hizmet eden bir senaryonun parçaları gibi.. Balkanlar’ın parçalanması da böyle bir planın gereği idi..

Batılılar Müslümanların dostu olmadığı gibi Ortodoksların da dostu değil. Birileri İslam dünyası ile Ortodoks dünyası arasında bir çatışma çıkartarak İslam coğrafyasını parçalamak, Ortodoks dünyasını ele geçirmeye çalışıyor..

Bakın söylüyorum. Daha önce İkiz Kulelere saldıranlar, geçenlerde İngiltere’deki bir konsere saldıranlar bizim coğrafyamızda Ortodokslara saldıracaklar..

Biz daha bunu kendi aramızda konuşurken, korkulan gerçek oldu ve Mısır’ın Minye kentinde silahlı saldırganlar Kıpti Hristiyan bir grubu taşıyan otobüse saldırı düzenledi. Askeri üniforma giyip maske takmış yaklaşık 10 saldırgan tarafından gerçekleştirilen saldırıda yolcu otobüsü tarandı ve peşinden ateşe verildi. Terör örgütü DAEŞ, geçen ay iki ayrı kiliseye bombalı saldırı düzenlemiş ve en az 46 kişi hayatını kaybetmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi veda vaktidir 01 Eylül 2022 | 7.495 Okunma Devlet adamına saygı 31 Ağustos 2022 | 2.097 Okunma Yasa yapmak 30 Ağustos 2022 | 846 Okunma Bana güven, gerisini merak etme sen 29 Ağustos 2022 | 2.952 Okunma Çorba sever misiniz? 28 Ağustos 2022 | 1.548 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar