Lut kavmini anma toplantısı

Tarihte helak olan birçok halktan söz eder kitap. Lut kavmi, Nuh kavmi, Ad ve Semud kavimleri gibi. Bunların genellikle her birinde baskın olan bir ya da birkaç sapkınlığı vardı.

Bugün insanlığın haline bakınca, onlar bizim zamanımızla kıyaslandıklarında çok masum mu gibi gözükmesi gerekir.

Bugün kendimizden örnek verecek olursak, “İstanbul Sözleşmesi”ni savunanları bir kenara bırakalım LBGT’lilerin Türkiye’de, İslam dünyasında ve diğer ülkelerde geldikleri nokta ortada. Lut kavminin çirkinliklerini arsızca ve onlardan daha şedid bir şekilde daha da çeşitlendirerek savunmaya devam ediyorlar.

Biz “Gâvur Dağı”nın adını “Nur Dağı” yapmakla teselli buluyoruz. Gâvur Dağının adının niçin “Gâvur Dağı”, o “Amik Ovası”ndaki gölün adının niçin “Gâvur Gölü” olduğunu unuttuk çünkü. “Sodom ve Gomore”yi unuttuk! Gâvur Dağı ve Gâvur Gölü, Hz. Nuh’a ihanet eden kavminin helak olduğu yerin kuzeydeki uç noktasına verilen addı!

Geçen gün Ümid Şimşek’le telefonla konuştuk. O yıllar önce ironik bir şekilde “Ebu Cehil’i anma toplantısı” yapalım demişti. “Madem insanlar bir takım cehalet numunesi insanların peşine sürüklenip gidiyorlar, bir de Cehaletin babasını analım, ona övgüler dizelim, bizimkiler belki uyanır” demişti. Şimdi tekrar aradı. Şimdi daha iddialı. “Geç kalıyoruz” diyor. “Ebu Cehil” yetmez, “Lut Kavmini”, “Nuh Kavmini”, Belam’ı, Nemrud’u, Firavun’u da analım der. Çağın Ebu Cehilleri, Firavunları, Nemrutları, Belamları bu kadar itibar görüyorsa, neden onları anmayalım.  

Her çağın “veresetül embiyaları” olduğu gibi, “Vereseüşşeytan”ları da vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İflas 06 Haziran 2020 | 2.607 Okunma Dilimde tüy bitti! 05 Haziran 2020 | 5.753 Okunma Sol, de Gaulle, boraks ve korona 04 Haziran 2020 | 3.227 Okunma De Gaulle’ü nasıl bilirsiniz.. 03 Haziran 2020 | 4.191 Okunma “Harika” da!? 02 Haziran 2020 | 5.745 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar