Kuşatma!

Şu günlerde Rusya ile bir kriz yaşanması benim için sürpriz olmaz. Türkiye, bölge ve dünya kritik bir eşikte. Suriye konusuna dikkat. Tek başına “Dahlan projesi” yürümüyor.

Birileri Türkiye’ye karşı siyasi, askeri, iktisadi ve diplomatik kuşatma hareketini başlatmış gözüküyor.

Keşmir sorunu durduk yerde çıkmadı. Netanyahu’nun Hindistan ve “Bollywood aşkı” da durduk yerde ortaya çıkmadı. Doğu Türkistan konusunun daha çok gündem olması da boşuna değil. İçeriden ve dışarıdan birileri iş üzerinde.. Suriye konusu önemli. “Fırat’ın doğusu” diye oturduğunuz masada sadece Suriye, Irak, İsrail yok, bütün Arap yarımadası var. Mısır var, İran var! “Mescid-i Aksa” var! 

Bu işin bir de geçmişi var, taaa RCD’den CENTO’dan başlayan. Sonra “Çekiç Güç” var. BOP var! BOP varsa FETÖ de var demektir. İngiltere, Fransa, Almanya ve tabi Rusya var demektir.

Bu kadar kapsamlı bir gündemde S-400, F-35 çok detayda kalan konular.

Şunu görelim, ABD, Türkiye’de Suudi örneğinde olduğu gibi bir “Veliahd Prens” arıyor. Erdoğan’la masaya oturduklarına bakmayın, her şey Erdoğan sonrasına yönelik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarih övgü ya da sövgü kitabı değildir 16 Eylül 2019 | 2.951 Okunma Para para para… 15 Eylül 2019 | 5.463 Okunma Siyasetçilerin dilinde “kader”! 14 Eylül 2019 | 4.243 Okunma Bu kadar bakan çok değil mi? 13 Eylül 2019 | 9.135 Okunma 12 Eylül 12 Eylül 2019 | 4.190 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar